3. PKO Bieg Charytatywny w Łodzi. Zawodnicy zrobili 2287 okrążeń [ZDJĘCIA,FILM]

jw
Zakończył się 3. PKO Bieg Charytatywny w Łodzi. Najlepszą drużyną w Łodzi okazała się AkademiaBiegacza.pl S.L. SALOS-WODNA ŁÓDŹ/Biegam bo Lubię Łódź. Zawodnicy tej drużyny zrobili 53 okrążenia wokół stadionu AZS Łódź.

W sobotę, 16 września, na 12 stadionach lekkoatletycznych w całej Polsce wystartował 3.PKO Bieg Charytatywny. W Łodzi impreza odbyła się na stadionie AZS Łódź przy ul. Lumumby 22/26.

Dzieci wystartowały o godz. 10.00, a dorośli godzinę później. Bieg główny miał formę sztafety. Zawodnicy zebrali pięcioosobową drużynę. Każdy uczestnik miał za zadanie przebiec w ciągu godziny choć jedno okrążenie stadionu, czyli 400 m (długości poszczególnych zmian i kolejność zawodników nie mają znaczenia).

W Łodzi wygrała drużyna AkademiaBiegacza.pl S.L. SALOS-WODNA ŁÓDŹ/Biegam bo Lubię Łódź. Zawodnicy tej drużynie przebiegli 53 okrążenia. Drugie miejsce zajęła drużyna Instytutu Matematyki PŁ, która zrobiła 47 okrążeń. Na podium stanęła drużyna RYSIOTEAM MIX, która okrążyła stadion 47 razy.

W klasyfikacji generalnej Łódź zajęła dziewiąte miejsce. Na pierwszym miejscu jest Bydgoszcz - w tym mieście zawodnicy zrobili łącznie 2687 okrążeń. W Łodzi wszyscy biegacze okrążyli stadion AZS 2287 razy.

Zaangażowanie biegaczy zostanie następnie przeliczone na obiady dla dzieci w 12 województwach. Środki na posiłki przekaże Fundacja PKO Banku Polskiego.

W ubiegłym roku w trakcie 2.PKO Biegu Charytatywnego 6224 zawodników w całej Polsce pokonało 32 391 okrążeń stadionów, co równa się 12 956 km. Fundacja PKO Banku Polskiego przekazała wówczas 632974 zł na posiłki dla dzieci.