Zawisza Rzgów w III lidze!

Dariusz Piekarczyk
Od godziny 17 na stadionie w Rzgowie trwa hitowy mecz IV ligi centralnej. Miejscowy Zawisza gra z zespołem z Bukowca Opoczyńskiego. Jeśli wygra, lub zremisuje, wywalczy, po raz pierwszy w historii, awans do III ligi. Goście muszą wygrać. To ostatnia kolejka sezonu. Na trybunach ponad 1.000 kibiców.

Od 14 minuty gospodarze prowadzą 1:0. Gola zdobył najlepszy piłkarz tej drużyny Brazylijczyk De Almeida Wesley San Paio. Będziemy informować na bieżąco o przebiegu tego meczu.
35 minuta – ciągle 1:0 dla Zawiszy.
Koniec pierwszej połowy – 1:0 dla gospodarzy.

55 minuta – ciągle gospodarze prowadzą 1:0.
61 minuta – 2:0 dla Zawiszy! Gola strzelił, jakżeby inaczej, De Almeida Wesley San Paio!
W Rzgowie rozpoczyna się świętowanie – 2:0 dla gospodarzy w 86 minucie.
90 minuta – nadal 2:0, sędzia dolicza 2 minuty!
Rzgów w III lidze, to jest już pewne! Wielki dzień sportu w Rzgowie! Koniec meczu.
Wcześniej awans zapewniła sobie Omega Kleszczów.

Pozostałe wyniki ostatniej kolejki:
Orlęta Cielądz – Omega Kleszczów 1:3
Lechia Tomaszów – KS Paradyż 3:1
Włókniarz Konstantynów – Zawisza Pajęczno 2:0
Włókniarz Zgierz – SAS Unia Skierniewice 2:1
Pogoń-Ekolog Zduńska Wola – Warta Działoszyn 0:0.
ŁKS II Łódź – Widzew II 0:3 (walkower, ŁKS nie przystąpił do meczu)
MKP-Boruta Zgierz – UKS SMS II Łódź 3:0 (walkower, łodzianie wycofali się z rozgrywek).
Więcej w jutrzejszym wydaniu „Polski Dziennika Łódzkiego”.