Dwa trafienia Macieja Masa i wygrana GKS Bełchatów nad Sokołem Aleksandrów Łódzki [GALERIA]

Adam Kieruzel
W starciu z Sokołem dał o sobie znać rosły napastnik wypożyczony do GKS Bełchatów z UKS SMS Łódź Adam Kieruzel
Piąty mecz kontrolny GKS Bełchatów w letnim okresie przygotowawczym zakończył się wygraną 2:1 nad trzecioligowym Sokołem Aleksandrów Łódzki. Dwie pierwsze bramki w barwach "Brunatnych" zdobył Maciej Mas.

Prowadzenie gospodarze objęli już w piątej minucie gry. Z prawej strony z piłką znalazł się Bartłomiej Lisowski, który zagrał do Macieja Masa, a ten z kilku metrów wpakował piłkę do siatki. Sześć minut później ekipa z Aleksandrowa Łódzkiego wyrównała za sprawą Bartłomieja Maćczaka, który zdobył bramkę z bliska po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Ponadto w pierwszej części gry nie działo się zbyt wiele.

W drugiej części gry bardziej aktywni byli biało-zielono-czarni, a w 74. minucie spotkania przypieczętował tę przewagę Maciej Mas, który znów otrzymał podanie z prawej strony od Lisowskiego i z bliskiej odległości wykończył akcję w bramce rywali.

W drużynie Sokoła wystąpiło trzech testowanych graczy GKS Bełchatów: Mikołaj Bociek, Mateusz Stolarczyk oraz Konrad Matuszewski.

GKS Bełchatów - Sokół Aleksandrów Łódzki 2:1 (1:1)

1:0 - Maciej Mas 5'
1:1 - Bartłomiej Maćczak 11'
2:1 - Maciej Mas 74'

GKS: Niźnik (75' Komar) - Lisowski, Rachwał, Kołodziejski, Szymorek - Małachowski, Michalak - Biel, Flaszka, Kocyła - Mas

Sokół: Kaniecki - Bociek, Gieraga, Woźniczak, Szarpak, Bogołębski, Pecyna, Nowacki, Sołtysiński, Dziuba, Maćczak (grali także: Kowalski, Matuszewski, Stolarczyk, Misiak, Lis, Witasiak)