(© Grzegorz Gałasiński)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Dzień bez Samochodu obchodzony jest co roku 22 września i kończy Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu.

W tym dniu pasażerowie Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej mogą podróżować za darmo, jeśli mają z sobą dowód rejestracyjny pojazdu. Bezpłatnie pojadą też osoby towarzyszące wpisane w rejestrację samochodu.

Bezpłatne przejazdy komunikacją miejską dotyczą również MPK Łódź. Zasada jest ta sama - trzeba mieć z sobą dowód rejestracyjny. Zasadę bezpłatnych przejazdów w dniu 22 września uchwaliła Rada Miejska.

Na takich samych zasadach można dziś skorzystać z bezpłatnej komunikacji miejskiej w innych miastach regionu łódzkiego: Tomaszowie Mazowieckim, Radomsku, Skierniewicach i Piotrkowie Trybunalskim. Natomiast w Bełchatowie za darmo komunikacją miejską można jeździć przez wszystkie dni w roku.

RESTAURACJA UTARTE CHRZANÓW. KUCHENNE REWOLUCJE CHRZANÓW. STARE MURY UTARTE KUCHENNE REWOLUCJE

Komunikacja

Komentarze (6)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

AXN (gość)

Dzień bez samochodu w Łodzi wyglądał jak codzień czyli ogromne korki i spóźnione autobusy, z tramwajami troszkę lepiej... A dlaczego mieszkańcy Łodzi nie zostawiają aut i nie korzystają częściej z komunikacji miejskiej? Bo komunikacja miejska od lat nie stanowi atrakcyjnej alternatywy dla samochodu, tramwaje i autobusy jeżdżą rzadko, są spóźnione a do tego na wielu liniach panuje ścisk a na innych jedzie aż kierowca, co jest efektem niezwykle odpowiedzialnie przeprowadzonej reformy sieci transportowej jednego z największych miast Polski. Jak do tego dołożymy coraz droższe bilety i jawną dyskryminację wielu grup pasażerów dzięki wspaniałomyślnym uchwałom Rady Miasta, która tak potrafi brać odpowiedzialność za podejmowane decyzje, jak przeciętny człowiek potrafi przeprowadzać operacje na otwartym sercu, to mamy obraz zakorkowanej najbardziej w Europie Łodzi i nic nie wskazuje na to, żeby ten stan rzeczy miał ulec zmianie, dopóki nie przyjdzie ktoś i nie zacznie rozsądnie myśleć o transporcie w mieście.

Irek (gość)

Szkoda tylko, że info o tym redakcja nie zamieściła w czwartek. Dowiedziałem się o tej akcji z innych zródeł.
Inaczej pojechałbym autem pracy i przeczytał że mogłem jechać darmo komunikacją miejską.

Dlaczego nit o tym nie pisze? (gość)

W łodzi dokonuje się eksterminacji samotnych, schorowanych emerytów i rencistów, którzy do tej pory korzystali z codziennej opieki w domu, oferowanej za pośrednidnicwem MOPSU przez agencje opiekuńcze. Od września godzina opieki jest droższa o 170%. W innych miastach godzina opieki jest o 50% tańsza Przykład: samotna, niesprawna emerytka _emerytura 1600 ał z zasiłkiem opiekuńczym Do tej pory płaciła ok4 zł/h od września będzie płaciła ok 10 zł/h ma przyznane 10h tygodniowo. Z czego ma zrezygnować? Z opieki? z leków? z jedzenia, czy z mieszkania? bo na coś jej zabraknie! Zaproponowano jej dom opieki, gdzie ludzi niesprawnych cewnikuje się i podaje leki uspokajające, żeby zbyt nie angażowali personelu i w ciszy i spokoju umarli w ciągu 2-3 miesięcy.

driver (gość)

czekam na akcję "dzień bez rowerzystów na drogach". Policja waliłaby każdemu pedalotowi mandaty. Wkurzający ludzie jak sodomici na paradach, ale parady są raczej miejscowe i okazjonalnie, a rozwydrzeni pedaloci kręcą się co chwila. A tak samo roszczeniowi jak sodomici. "jestem rowerzystą, należy mi się (...)"

STASIEK (gość)

JEDEN DZIEŃ NA CAŁY ROK TO ZA M A Ł O
SKORO
TYDZIEN ZRÓWNOWAZONEGO TRANSPORTU = TYDZIEŃ JEŻDZĘ ZA DARMO !!!!!!!!!!!!!!!

Fred (gość)

Kusząca oferta. Dzisiaj, gdy leje, z przyjemnością zostawię samochód, by sobie pomoknąć na przystanku. Zapewne wielu kierowców zrobi podobnie. Proponuję jeszcze akcję dla kierowców: darmowe przejazdy rowerem w Wigilię...