Avia Świdnik - Widzew Łódź 0:3. Zwycięstwo na koniec przygotowań [ZDJĘCIA]

Paulina Szczerkowska
Avia Świdnik - Widzew Łódź 0:3
Avia Świdnik - Widzew Łódź 0:3 Paulina Szczerkowska
Avia Świdnik przegrała w sobotę z Widzewem 0:3. Sparing Widzewa w Świdniku był główną atrakcję otwarcia nowego Stadionu Miejskiego. Wydarzenie zgromadziło prawie 3 tysiące widzów, w tym kilkunastu fanów Widzewa.

Drużyna Widzewa do meczu stanęła w swoim najsilniejszym składzie. W podstawowej jedenastce znaleźli się tylko zawodnicy, którzy mają już podpisane kontrakty z klubem. Trener Tylak do gry oddelegował między innymi Jakuba Czaplińskiego oraz Marcina Kozłowskiego, którzy w zeszłym sezonie występowali w rezerwach łódzkiej drużyny. Wkład zasilili dwaj też Mateusz Broź i Konrad Wrzesiński.

Przewaga Widzewa była widoczna od pierwszych minut meczu. W 6 minucie po zamieszaniu w polu karnym i podaniu Brozia bramkę dla Widzewa strzelił Piotr Mroziński. Wynik mógł podwyższyć między innymi Broź, który niecelnie strzelał głową po dobrym podaniu Wrzesińskiego. W 29 minucie szansę na zmianę wyniku miał Mariusz Rybicki, jednak młody zawodnik nieznacznie chybił strzelając zza pola karnego.

W 40 minucie pojawiła się kolejna okazja na drugiego gola. Na bramkę Łukasza Gieresza strzelał Bartłomiej Kasprzak, jednak golkiper zdołał obronić strzał widzewiaka. Piłkarze Avii w czasie pierwszych 45 minut także starali się szukać swoich okazji, jednak trzeba przyznać, że ta połowa zdecydowanie należała do graczy z Łodzi.

W drugiej części spotkania skład piłkarzy z Łodzi uległ nieznacznej zmianie. Słabo grającego Visnakovsa zastąpił były zawodnik rezerw Damian Warchoł. Po przerwie widzewiacy nie przestali atakować bramki Świdniczan. W 50 minucie stworzyli sobie dogodną sytuację do strzelenia gola, jednak po raz kolejny świetnie interweniował Tomasz Gieresz. W 55 minucie z rzutu wolnego dośrodkowywał Rybicki, strzelać próbował Piotr Mroziński, jednak dobrze interweniował golkiper gospodarzy.

W 60 minucie trener Tylak dokonał podwójnej zmiany w drużynie. Na placu gry pojawił się Michał Sołtysik, zastępując Czaplińskiego, natomiast Wrzesińskiego zmienił Vladimir Tanchyk. Ukrainiec popisał się brawurową akcją już chwilę po wejściu na boisko, jednak bramkarz Avii zdołał obronić strzał. Widzewiacy wywalczyli jednak rzut rożny, którego wykonawcą był Mariusz Rybicki. Świetnie podał na głowę Warchoła, który wykorzystał okazję. Od 63 minuty Łodzianie prowadzili z Avią 2:0.

W 70 minucie meczu Kasperkiewicz zastąpił Augustyniaka, a za Mateusza Brozia wszedł na murawę Dawid Kwiek. W 72 minucie drugą doskonałą okazję do podwyższenia wyniku miał Ukrainiec Tanchyk, jednak piłka nieznacznie minęła lewy słupek. W 79 minucie obok bramki strzelał znajdujący się w dobrej sytuacji Kwiek. Z kolei w 82 minucie swoją szansę mógł w końcu wykorzystać Vladimir Tanchyk. Posłana przez niego futbolówka wędrowała prosto do bramki i gdyby nie Mroziński, który dotknął piłki znajdując się na pozycji spalonej, to Łodzianie prowadziliby już 3:0.

W 85 minucie na boisku pojawili się Mateusz Ławniczak oraz Volodymir Pidwirnyj. Właśnie ten zawodnik, kilkanaście sekund po wejściu na boisko, celnym strzałem umieścił piłkę w siatce. Łodzianie wygrywali 3:0. W 89 minucie z rzutu wolnego pięknie uderzał Dawid Kwiek, jednak strzał został obroniony przez golkipera gospodarzy.

Avia Świdnik – Widzew Łódź 0:3 (0:1)

Bramki: 6′ Mroziński, 63′ Warchoł, 86′ Pidwirnyj

Avia: Gieresz – Gawron (58′ Czepiński), Maciejewski, Bednarek (58′ Krawiec), Lenart (80′ Starok) – Byszewski (64′ Nowak), Orzędowski (73′ Bogusz), Walaszek (46′ Janowski), Wróbel (85′ Baran), Oziemczuk (67′ Czarnecki) – Wójcik (90′ Joć)

Widzew: Krakowiak (64′ Hamzic) – Czapliński (60′ Sołtysik), Mroziński (85′ Pidvirnyi), Nowak, Kozłowski – Augustyniak (70″ P. Kasperkiewicz), Kasprzak (85′ Ławniczak) – Wrzesiński (60′ Tanchyk), Broź (70′ Kwiek), Rybicki – Visnakovs (46′ Warchoł)