Rugbiści Budowlanych Łódź pokonali Orkan Sochaczew [ZDJĘCIA]

Paweł Strzelecki (opr.wm)
W drugim meczu rundy wiosennej ekstraligi rugbistów drużyna Master Pharm Budowlani Łódź pokonała Orkan Sochaczew 57:23 (17:13). Budowlani swój pierwszy w tej rundzie mecz w Łodzi mecz w Łodzi wygrali z bonusem za pięć punktów.

Łodzianie źle weszli w mecz. Gubili piłkę, popełniali proste błędy, sędzia nie wiedzieć czemu kończył każdą ich akcję odgwizdaniem rzutu karnego dla przeciwnika. W efekcie po 33 minutach na tablicy widniał wynik 13:0 dla gości.

Na szczęście budowlani w ciągu trzech minut potrafili odwrócić losy pojedynku. Najpierw Mchedlidze, po akcji młyna, nie dał się zatrzymać rywalom, za chwilę na efektowny skuteczny 50-metrowy rajd zdecydował się kapitan Kozakiewicz i łodzianie schodzili na przerwę z 4-punktową przewagę.

Łódzkim rugbistom nie udał się również początek drugiej połowy. Rywale zmniejszyli stratę do prowadzących łodzian do zaledwie jednego punktu (16:17).

Na szczęście dla gospodarzy, Orkana na więcej w tym dniu nie było już stać, choć goście mieli wyśmienita okazję do objęcia prowadzenia w meczu, bo żółtą kartkę ujrzał Mchedlidze i przez 10 minut Budowlani musieli grać w osłabieniu.

Tymczasem to osłabieni gospodarze dominowali na placu. Dwa razy położyli piłkę w polu punktowym, później wspaniałym 50-metrowym rajdem popisał się Dułka. Przewaga gospodarzy rosła z każdą sekundą, efektowne akcje przynosiły kolejne przyłożenia.

Rugbiści Orkana jednak nie składali broni i to oni wywalczyli ostatnie punkty w tym zaciętym i atrakcyjnym dla kibiców meczu.

Jednym z najlepszych zawodników na boisku był Mchedlidze, który potrafił przeć się do przodu z uwieszonymi trzema rywalami, w czym bardzo przypomina swego rodaka Gabunię.

Obaj rugbiści z Fidżi wciąż jeszcze się aklimatyzują w łódzkiej drużynie, ale widać, że mają spory potencjał, a kilka akcji Seru dezorganizowało obronę Orkanu.

W trzeciej kolejce (21 kwietnia) Master Pharm Budowlani Łódź w Gdańsku zagrają z Lechią. To będzie dużo cięższa przeprawa niż mecz z Orkanem. Początek spotkania w Gdańsku o godz. 12.

Master Pharm Budowlani Łódź - Orkan Sochaczew 57:23 (17:13)

Master Pharm Budowlani Łódź: Tomasz Kozakiewicz 15, Maciej Orłowski 8, Grzegorz Dułka 5, Piotr Gomulak 5, Marcin Krześniak 5, Toma Mchedlidze 5, Michał Mirosz 5, Łukasz Żórawski 5, Sebastian Łuczak 4

Orkan Sochaczew: Nadir Boukhalova 11, Piotr Jurkowski 5, Marcin Stencel 5, Dawid Plichta 2