Hanna Zdanowska "uśmierciła" konsula - fatalna wpadka już na początku kadencji

Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska zamieściła w lokalnych gazetach kondolencje dla rodziny zmarłego Konsula Honorowego Republiki Francuskiej Andrzeja Jagielskiego. Tymczasem Andrzej Jagielski żyje...Zmarła natomiast jego matka.
Fatalna wpadka na początku kadencji Hanny Zdanowskiej
 fotomontaż: Express Ilustrowany

Następnego dnia po publikacji tego nieprawdziwego nekrologu w tych samych lokalnych dziennikach ukazało się sprostowanie. Było ono jednak dość lakoniczne i mogło nawet sugerować, że błąd pojawił się z winy... gazet. "W wyniku pomyłki we wczorajszym wydaniu zostały zamieszczone błędne kondolencje"– czytamy w sprostowaniu. Podpisał się pod nim Tomasz Piotrowski, p.o. dyrektor Biura Prezydenta UMŁ.

– To była dramatyczna pomyłka urzędu, która nie powinna mieć miejsca – mówi Halszka Karolewska, rzecznik prezydent Zdanowskiej. – Ustaliliśmy jednak, że tę sprawę będzie komentował wyłącznie pan Piotrowski.

Do Tomasza Piotrowskiego próbowaliśmy dodzwonić się przez całe święta. Jednak bezskutecznie. Nie odbierał żadnych telefonów. Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, to właśnie Tomasz Piotrowski jest sprawcą fatalnej wpadki. Według relacji osób pracujących w UMŁ w środę, 22grudnia, miał zadzwonić z telefonu Hanny Zdanowskiej do biura prasowego i podyktować treść kondolencji, które polecił zamieścić w lokalnych gazetach. Następnego dnia, kiedy konsul Andrzej Jagielski poprosił o sprostowanie, Piotrowski ponoć nie chciał przyznać się do błędu. Ostatecznie w wigilijnych wydaniach ukazało się podpisane przez niego sprostowanie i właściwe kondolencje dla Andrzeja Jagielskiego z powodu śmierci matki.

* * * * *

To, kto popełnił fatalny błąd, jest wewnętrzną sprawą otoczenia pani prezydent. Pod błędnymi kondolencjami podpisała się jednak sama Hanna Zdanowska, a nie żaden z jej współpracowników. O polityku świadczą nie tylko jego czyny, ale także osoby, którymi się otacza...

  • Express Ilustrowany
Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum oraz Politykę Prywatności.

Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy łamie regulamin, to wyślij nam link do tego artykułu na pomoc@naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie

Powiązane

Więcej na temat:
Więcej na temat:

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, wyłącz Adblock na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować Nie działa? Spróbuj wyłączyć Adblock samodzielnie w ustawieniach.