Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Konkurs im. Wojciecha Słodkowskiego. Poznaliśmy laureatów [ZDJĘCIA]

Dariusz Pawłowski
Laureaci konkursu im. Wojciecha Słodkowskiego
Laureaci konkursu im. Wojciecha Słodkowskiego Krzysztof Szymczak
W Arterionie Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi we wtorek (30 maja) odbyła się gala finałowa konkursu im. Wojciecha Słodkowskiego.

Konkursu imienia niezapomnianego łódzkiego dziennikarza i wykładowcy, Wojciecha Słodkowskiego - skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych - odbył się po raz pierwszy. Nagrody rozdano w trzech kategoriach.

W kategorii materiał telewizyjny, filmowy lub wideo, projekt multimedialny pierwszą nagrodę zdobyła praca „God | Youth | Raban” z I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Łodzi. „Kapituła gratuluje nagrodzonym pierwszą nagrodą, Sebastianowi Ścigale i Przemysławowi Koziarskiemu, odporności na pojawiającą się zapewne pokusę ideologizacji i nadmiernego uduchowienia opowieści o pięknej, spontanicznej radości, co patosu i wielkich słów nie wymaga” - napisano między innymi w uzasadnieniu. Drugą pierwszą nagrodę w tej kategorii otrzymał materiał „Pamięć i tożsamość - łódzkie getto”, Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Łodzi (autorzy: Barbara Muchiewicz, Jakub Dałek i Antoni Przymus). „Opowieść ujęła Kapitułę wrażliwością, cierpliwością, a nade wszystko młodą ciekawością trudnej i okrutnej historii” - stwierdzili jurorzy. Trzecią nagrodę przyznano za pracę „Łódź - dawniej i dziś” XXIX LO im. hm. Janka Bytnara „Rudego” w Łodzi.

W kategorii najlepsza gazeta szkolna lub cykliczny program telewizyjny/radiowy pierwszą nagrodę zdobył „Kornik Wyborczy” z I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Łodzi. „Kapituła zdecydowała przyznać pierwszą nagrodę redakcji „Kornika Wyborczego” za wyważoną i spójną szatę graficzną gazety, za przyłożenie odpowiedniej miary do ważnego w życiu szkoły wydarzenia, jakim są wybory samorządowe, za feeling dziennikarski, za wyczuwalną radość tworzenia”- uzasadniono w werdykcie.

Drugą nagrodę otrzymało Szkolne Radio Tischnerówka z XXIII Liceum Ogólnokształcące im. ks. prof. Józefa Tischnera w Łodzi, a trzecią - „Magazyn Żet” z XV Liceum Ogólnokształcące im. Narcyzy Żmichowskiej w Warszawie.

W kategorii materiał prasowy wygrał tekst „Fabryka nie tylko „Biała”” (autor: Patryk Lewy z XXVI Liceum Ogólnokształcącego im. K.K. Baczyńskiego w Łodzi). „Kapituła postanawia przyznać pierwszą nagrodę Patrykowi Lewy, autorowi materiału pt. „Fabryka nie tylko „Biała””, za dziennikarską dojrzałość, za tekst, którego nie powstydziłby się profesjonalny dziennikarz, za pasję, która przebija z tekstu, za wybór tematu ściśle związanego z Łodzią. Gratulujemy świadomości dziennikarskiej formy”.

Drugie miejsce otrzymał materiał „Nie ma zasięgu, jest wojna” (autor: Aleksandra Kaliszka, Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Łodzi).

od 12 lat
Wideo

Stellan Skarsgård o filmie Diuna: Część 2

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lodzkie.naszemiasto.pl Nasze Miasto