Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Jakie zagrożenia zgłaszają łodzianie?

jw
policja
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa funkcjonuje od 7 miesięcy. W tym czasie mieszkańcy województwa łódzkiego złożyli ponad 24 tysiące doniesień. Większość z nich okazała się fałszywa.

Dzięki Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa możemy dowiedzieć się, gdzie i jakie zagrożenia bezpieczeństwa występują w naszym mieście. Samemu też można przekazać informacje o zagrożeniach w najbliższej okolicy.

Interaktywna mapa policji została uruchomiona 14 września. Od tego czasu mieszańcy Łódzkiego złożyli 24.095 doniesień (stan na 21 kwietnia).

Z policyjnych statystyk wynika, że mieszkańcy województwa łódzkiego złożyli 15.004 zgłoszeń niepotwierdzonych i 8.656 zgłoszeń, które zostały potwierdzone przez funkcjonariuszy. Dodatkowo w Krajowej Mapie Zagrożeń widnieje jeszcze 116 zgłoszeń zarejestrowanych jako nowe oraz 319, które są weryfikowane.

Jak informuje policja, ze wszystkich zgłoszeń nanoszonych na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa przez mieszkańców Łódzkiego, najwięcej dotyczy spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych.

- Odnotowanych jest 5933 zgłoszeń dotyczących spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych, co stanowi 24,6%. Następnie nieprawidłowe parkowanie w ilości 4585 (19%), przekraczanie dozwolonej prędkości w liczbie 4331 (18%), niewłaściwa infrastruktura drogowa - 2007 zgłoszeń (8,3%) oraz używanie środków odurzających w ilości 1542 zgłoszenia (6,4%) - informuje Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi.

Z policyjnych danych wynika, że najmniej bezpiecznie czują się mieszkańcy województwa małopolskiego. Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie zarejestrowała 19.788 zgłoszeń niepotwierdzonych i 15.447 zgłoszeń potwierdzonych. Najmniej zagrożeń bezpieczeństwa dostrzegli mieszkańcy województwa opolskiego. Tamtejsza komenda wojewódzka przyjęła 4.303 zgłoszeń niepotwierdzonych i 2.398, które się potwierdziły.

Łącznie w całym kraju odnotowano 298.827 zgłoszeń, z czego 181.939 to zgłoszenia niepotwierdzone, a 109.392 zgłoszeń potwierdziło się.

Mimo że ponad 62% wszystkich zgłoszeń to doniesienia niepotwierdzone, funkcjonariusze wskazują na sukcesy związane z funkcjonowaniem mapy.

- Dzięki Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa w garnizonie łódzkim udało się zatrzymać mężczyznę posiadającego przy sobie susz roślinny, 4 mężczyzn posiadających przy sobie środki odurzające oraz 4 osoby posiadające „dopalacze”, a także sprawcę dewastacji elewacji budynku - mówi kom. Adam Kolasa z KWP w Łodzi. - Pozytywnie zweryfikowano także zdarzenie dotyczące znęcania się nad zwierzętami, które pozwoliło na wszczęcie postępowania przygotowawczego, zakończone wniesieniem aktu oskarżenia do sądu.

Przypomnijmy, że za pomocą interaktywnej mapy, mieszkańcy regionu mogą złożyć jedno doniesienie dziennie z jednego urządzenia (z jednego numeru IP). Osoby nieposiadające odpowiedniego sprzętu lub dostępu do internetu mogą wprowadzić swoje zgłoszenie w każdej komendzie policji. Wszystkie zgłoszenia są anonimowe.

Kliknij, aby przejść do Krajowej Mapy Zagrożeń

Policjanci apelują, aby w ramach programu „Mapa” nie zgłaszać pilnych interwencji. W tego typu przypadkach należy dzwonić pod numery alarmowe 112 lub 997.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Obwodnica Metropolii Trójmiejskiej. Budowa w Żukowie (kwiecień 2024)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lodz.naszemiasto.pl Nasze Miasto