Wyklejane, malowane, rysowane, z kwiatami i z bibuły - słowem laurki dla babci i dziadka mają być piękne. Warsztaty plastyczne zorganizował w MDK Uniwersytet Trzeciego Wieku w ramach akcji ,,Senior potrafi więcej".

Wspólne robienie laurek bardzo podobało si ę najmłodszym, którzy przyszli w środowe popołudnie na warsztaty z babciami.
- To będa laurki dla jednej babci, drugiej babci i dziadka. Będą wrażenia - mówiła prawie 5-letnia Lenka Guć, która do MDK przyszła z babcią Jolantą Guć.
- Dowiedziałam sie, że jest coś takiego i stwierdziłam, że trzeba skorzystać. Tym bardziej, że Lenka jest chętna - zdradziła pani Jolanta.
Zenobia Bednarska, która jest słuchaczką UTW, namówiła na warsztaty dwóch wnuków: 5-letniego Leona i 5-letniego Dawida. - Cieszę się, że chcieli przyjść, bo spędzamy czas trochę inaczej niz zwykle - mówiła pani Zenobia.
Dawid wylicza, że laurki będą cztery. - Zawsze robię laurki na Dzień Babci i Dzień Dziadka. Tu może znajde nowy pomysł?
W zduńskowolskim MDK to były drugie warsztaty z cyklu ,,,Senior potrafi więcej". Kolejne, jak zapowiada szefowa UTW, Stefania Idziak, będą w marcu. Wielkanocne.
- Mam nadzieje, że ze spotkania na spotkanie będzie przybywać chętnych na takie spotkania. Od seniorek można się sporo nauczyć - żartuje Halina Nusbaum.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!