Lechia - Ceramika Opoczno 6-0. Kolejny zwycięski sparing tomaszowskiego III-ligowca. W zespole Ceramiki grał... Marcin Mirecki (foto+film)

Andrzej Wdowski
Lechia - Ceramika Opoczno 6-0. Zwycięski sparing tomaszowian
Lechia - Ceramika Opoczno 6-0. Zwycięski sparing tomaszowian Andrzej Wdowski
W drugim swoim meczu sparingowym piłkarze tomaszowskiej Lechii pokonali dzisiaj (19 stycznia) na stadionie przy ul. Nowowiejskiej IV-ligową Ceramikę Opoczno 6:0, prowadząc do przerwy 2:0.

Gole dla Lechii zdobyli: Kamil Kubiak, Rafał Nowak, dwa gole zdobył zawodnik testowany, piąta bramka padła po strzale samobójczym, a strzelecki popis zakończył Artur Amroziński.

W Lechii zagrało kilku nowych zawodników, m.in. wspomniany wyżej Artur Amroziński z MKS Kutno, który wcześniej występował w Unii Skierniewice oraz Ukrainiec Dimitro Mhederhasow, który ostatnio grał w Turcji.

II trenerem Lechii oficjalnie już został Mateusz Milczarek.

W barwach Ceramiki na boisku w I połowie oglądaliśmy... Marcina Mireckiego, przez kilka ostatnich lat czołowego strzelca Lechii i III ligi. Marcin zdecydował się zakończyć grę w Lechii, ale butów na kołku jeszcze nie zawiesił i piłkarską karierę będzie kontynuował w Opocznie. - Męczyły mnie już codzienne wyjazdy na trening do Tomaszowa Maz. - powiedział piłkarz. Popularny Miro będzie teraz szkolił młodych adeptów futbolu w Opocznie i jeszcze strzelał bramki dla Ceramiki.

Krótką pogawędkę uciął sobie z lubianym w Tomaszowie Maz. piłkarzem nowy szkoleniowiec Lechii Daniel Myśliwiec. Trener żałował, że nie będzie miał już Miro w składzie, życzył mu powodzenia w Ceramice.

Mecz Lechii z Ceramiką oglądali szefowie opoczyńskiego samorządu - burmistrz Dariusz Kosno i jego zastępca Andrzej Kacprzak, który przez wiele lat prowadził piłkarskie zespoły WOY-a Bukowiec Opoczyński i Ceramiki Opoczno.

Tomaszowski III-ligowiec kolejny sparing rozegra za tydzień (26 stycznia) . Rywalem Lechii na jej boisku przy ul. Nowowiejskiej będzie Pogoń Grodzisk Maz. Pojedynek ten rozpocznie się o godz. 12.