Mistrzostwa Świata 2014 w siatkówce: Polska - Wenezuela 3:0 [Zdjęcia]

Trzeci mecz Polaków na Mistrzostwach Świata w siatkówce i trzecia wygrana 3:0. Nasza reprezentacja jest nie do zatrzymania - tym razem pokonała Wenezuelę.

Wynik mówi sam za siebie. Zwycięstwo 3:0 do 20, 13 i 14 punktów, Polacy pokonując Wenezuelę zapewnili sobie awans do kolejnej fazy i potwierdzili, że w całym turnieju mogą odegrać znaczącą rolę.

Chociaż wielu spodziewało się, że w meczu z Wenezuelą trener Stephane Antiga da odpocząć podstawowym graczom, to w pierwszej szóstce doszło tylko do jednej zmiany - zamiast Pawła Zagumnego pojawił się Fabian Drzyzga. W drugim secie na ławce usiadł Michał Winiarski a zastąpił go Michał Kubiak, który doskonale wykorzystał swoją szansę. Mariusz Wlazły rozpoczął ostatni set wraz z piątką rezerwowych, nie odbiło się to jednak na gorszej grze Polaków, bo trzecią odsłonę wygrali 25:14, a w konsekwencji cały mecz 3:0.

Polska: Piotr Nowakowski, Michał Winiarski, Karol Kłos, Mariusz Wlazły, Fabian Drzyzga, Mateusz Mika, Paweł Zatorski (L) oraz Michał Kubiak, Rafał Buszek, Marcin Możdżonek, Dawid Konarski

Wenezuela: Fernando Gonzalez, Jose Carrasco, Kervin Pinerua, Jesus Danian Chourio Pirela, Maximo Antonio Montoya Martine, Fredy Ramon Cedeno Marquez, Hector Mata (L) oraz Carlos Paez, Jhoser Contreras, Ernando Andres Gomez Canas, Daniel Escobarę z jego powodu.