Nowy test na prawo jazdy. Zobacz pytania

Od przyszłego tygodnia teoretyczne egzaminy na prawo jazdy będą odbywać się na nowych zasadach. Pytania egzaminacyjne można już kupić w wydawnictwach specjalizujących się w temacie nauki jazdy. Powstały one na podstawie nowego rozporządzenia ministerstwa transportu. Prezentujemy pytania dzięki uprzejmości wydawnictwa Liwona oraz SPH Credo.

Nowe egzaminy teoretyczne będą składać się z 32 pytań. 20 z nich dotyczyć będzie zagadnień z wiedzy podstawowej. W tej grupie zagadnień znajdziemy:

- 10 pytań o wysokim znaczeniu dla bezpieczeństwa ruchu drogowego
- 6 pytań o średnim znaczeniu dla bezpieczeństwa ruchu
- 4 pytania o niskim znaczeniu dla bezpieczeństwa lub porządku ruchu drogowego.

Kolejne 12 pytań to już wiedza specjalistyczna. Tutaj mamy 6 pytań o wysokim znaczeniu dla bezpieczeństwa ruchu drogowego, 4 pytania o średnim znaczeniu oraz 2 pytania o niskim znaczeniu dla bezpieczeństwa lub porządku ruchu drogowego.

Czytaj więcej: Egzamin na prawo jazdy na nowych zasadach [ZOBACZ PYTANIA]


Komentarze (6)

avatar
avatar
Kamil (gość)

Cześć, tutaj możecie pobrać Program z nowymi testami na prawo jazdy kategoria B. Zapraszam: http://hostujmy.pl/download/18410/2IxNWQ

avatar
Abarot (gość)

Jeżeli zdjęcia w drugim programie do nauki jazdy wyglądają jak tu, prawdopodobnie robiono je pralką Frania albo aparatem Zorka 5. Przecież takiej widoczności na drogę nie ma w Fiacie 126p podczas deszczu, chyba że po kliku głębszych. I za taką lipę ma ktoś zapłacić? Szkoda że w RP nie ma tak jak w innych krajach. Gdzie kursant dostaje broszury, podręczniki i płyty CD z instytucji gdzie zdaje prawo jazdy.

avatar
Andrzej (gość)

Te pytania na bank stworzył leming jeżdżący Autobusem i chyba Tirem, bo widać, że ma straszny problem i uraz do kierowców osobówek! Żenada!

Wybierz kategorię