Po porażce w Chorzowie w Bełchatowie narzekają na sędziego

Dariusz Kuczmera
Po nieudanej wyprawie do Chorzowa piłkarze PGE GKS Bełchatów w sobotę o godz. 13.30 przywitają się ze swoimi kibicami. Na stadionie przy ul. Sportowej podopieczni trenera Pawła Janasa podejmować będą Podbeskidzie Bielsko-Biała. Faworyt może być tylko jeden - gospodarze.

Działacze PGE GKS zachęcają do skorzystania z przedsprzedaży biletów na to spotkanie. Wejściówki na mecz w cenach 20, 12 i 1 zł są do nabycia codziennie w punkcie obsługi kibica w trybunie południowej stadionu w godz. 12 - 18. W sobotę 6 sierpnia punkt czynny będzie już od godz. 9. Od tego sezonu obowiązkowa jest karta kibica GKS Bełchatów, bez której nie ma możliwości zakupu biletu czy karnetu. Karty można wyrabiać w kilka minut we wspomnianym punkcie obsługi kibica.

Bilety oraz karnety można także kupować przez internet wchodząc do aplikacji na stronie www.ebilet.gksbelchatow.com.

Nie milkną echa porażki bełchatowian w Chorzowie. Słusznie pojawiają się zarzuty pod adresem sędziego Pawła Raczkowskiego z Warszawy. Przed wykonaniem jedenastki przez Pawła Abbotta, Żeljko Djokić wbiegł w pole karne zbyt wcześnie - sędzia zatem gola uznać nie powinien.

Nie zapadły decyzje, czy klub będzie składał oficjalny protest, wydaje się ponadto, że niewiele to już zmieni. Sędziowskie pomyłki są wpisane w futbolowy krajobraz nierozerwalnie.

Mecz w Chorzowie i decyzję sędziego mocno przeżywa też debiutujący w barwach PGE GKS Kamil Kosowski. Doświadczony zawodnik po 37 minutach gry opuszczał boisko po czerwonej kartce.

Podbeskidzie dopiero w poniedziałek zainaugurowało sezon. Sztab szkoleniowy bełchatowskiego klubu oglądał mecz sobotniego rywala z Jagiellonią. Przeciwnicy będą rozpracowani.