Policja autostradowa po przeprowadzce z Parzęczewa do Sosnowca pod Strykowem

W nowoczesnym, klimatyzowanym i przestronnym budynku centrum zarządzania autostradą w Sosnowcu koło Strykowa znalazło się miejsce dla komisariatu policji autostradowej. Pracuje od piątku, ma teraz numer telefonu 42 665-10-96.

Podkom
Masz zdjęcie do tego tematu? Wyślij

Podkom. Paweł Zbiejczyk dowodzi radiowozami patrolowymi. (© (WKU) )

W Sosnowcu funkcjonariusze zastali sporo nowoczesnego sprzętu. Dyżurny widzi wreszcie na ekranie komputera numer telefonu każdego rozmówcy. Wkrótce wszystkie radiowozy komisariatu zaopatrzone w GPS będą wpięte do sieci teleinformatycznej.

Podkomisarz Paweł Zbiejczyk, który dowodzi 36 policjantami patrolującymi drogi, będzie znał położenie każdego radiowozu, bo zobaczy je na specjalnej mapie elektronicznej.

– Nowy komisariat z całym zapleczem: garażami dla 40 pojazdów, własną automyjnią, stacją paliw, podręcznym warsztatem do doraźnych napraw, jest przygotowany na zwiększenie zatrudnienia z 49 do 90 osób – mówi nadkomisarz Cezary Karbowniak, zastępca komendanta komisariatu. – Na razie nasz rejon na autostradzie A2 wnosi 61 km, do granic Wielkopolski. Patrolujemy też drogę krajową nr 1 i drogi wojewódzkie nr 14, 71 i 72. Zatrudnienie wzrośnie po zbudowaniu odcinka autostrady w kierunku Warszawy.

W podstrykowskim Sosnowcu komisariat policji autostradowej dzieli budynek z Inspekcją Transportu Drogowego. Za sąsiadów będzie miał przedstawicielstwo Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz firmę Kapsch, pobierającą opłaty za przejazd.

∨ Czytaj dalej

Komentarze (0)

avatar

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

Wybierz kategorię