Podkom

Podkom. Paweł Zbiejczyk dowodzi radiowozami patrolowymi. (© (WKU) )

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

W nowoczesnym, klimatyzowanym i przestronnym budynku centrum zarządzania autostradą w Sosnowcu koło Strykowa znalazło się miejsce dla komisariatu policji autostradowej. Pracuje od piątku, ma teraz numer telefonu 42 665-10-96.

W Sosnowcu funkcjonariusze zastali sporo nowoczesnego sprzętu. Dyżurny widzi wreszcie na ekranie komputera numer telefonu każdego rozmówcy. Wkrótce wszystkie radiowozy komisariatu zaopatrzone w GPS będą wpięte do sieci teleinformatycznej.

Podkomisarz Paweł Zbiejczyk, który dowodzi 36 policjantami patrolującymi drogi, będzie znał położenie każdego radiowozu, bo zobaczy je na specjalnej mapie elektronicznej.

– Nowy komisariat z całym zapleczem: garażami dla 40 pojazdów, własną automyjnią, stacją paliw, podręcznym warsztatem do doraźnych napraw, jest przygotowany na zwiększenie zatrudnienia z 49 do 90 osób – mówi nadkomisarz Cezary Karbowniak, zastępca komendanta komisariatu. – Na razie nasz rejon na autostradzie A2 wnosi 61 km, do granic Wielkopolski. Patrolujemy też drogę krajową nr 1 i drogi wojewódzkie nr 14, 71 i 72. Zatrudnienie wzrośnie po zbudowaniu odcinka autostrady w kierunku Warszawy.

W podstrykowskim Sosnowcu komisariat policji autostradowej dzieli budynek z Inspekcją Transportu Drogowego. Za sąsiadów będzie miał przedstawicielstwo Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz firmę Kapsch, pobierającą opłaty za przejazd.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!