oby
Skra Bełchatów ma brązowy medal mistrzostw Polski w siatkówce
Skra Bełchatów ma brązowy medal mistrzostw Polski w siatkówce Dariusz Śmigielski
Skra Bełchatów ma brązowy medal mistrzostw Polski w siatkówce. W piątym meczu o trzecie miejsce PGE Skra Bełchatów we własnej hali pokonała Jastrzębski Węgiel 3:1 (19:25, 25:23, 29:27, 25:23). Stan rywalizacji (do trzech zwycięstw) wyniósł 3-2 dla PGE Skry. Najlepszym zawodnikiem meczu został wybrany Nicolas Marechal.

Skra Bełchatów ma brązowy medal mistrzostw Polski w siatkówce. Jastrzębski Węgiel pokonany 3:1 ZDJĘCIA

Pierwszy set decydującej walki o brąz nie zapowiadał się optymistycznie dla PGE Skry. Najpierw 1:5, potem 12:18. Miguel Falasca wysłał na boisko Aleksę Brdjovicia i Nicolasa Marechala i Skra Bełchatów zaczęła odrabiać straty. W końcówce było już jednak znacznie gorzej i goście wygrali przewagą aż sześciu punktów.

Drugi set nie zapowiadał przełomu, siatkarze Skry psuli zagrywki. Bełchatowscy kibice ożywili się po pierwszej przerwie technicznej, gdy podopieczni Miguela Falaski najpierw zaczęli zyskiwać przewagę, a po dramatycznej końcówce zaliczyli partię na swoją korzyść.

Wygrany drugi set dodał skrzydeł bełchatowianom w kolejnej partii. Osiągnęli przewagę nawet sześciu punktów (19:13), by chwilę później zmniejszyć ją zaledwie do dwóch (20:18) i podnieść ciśnienie zarówno kibicom Skry jak i Jastrzębia. Gra na przewagi i trzeci set kończy się wynikiem 29:27.

Czwarty set od początku był bardzo wyrównany. Po drugiej przerwie technicznej Mariusz Wlazły popisał się zagrywką zdobywając dwa asy z rzędu, ale sędziowie uznali, że za drugim razem piłka wyszła na aut. Protesty zakończyły się żółtą kartką dla trenera gospodarzy. Siatkarze Jastrzębia doprowadzili do remisu 21:21. Set zakończył się wynikiem 25:23 i to bełchatowianie wywalczyli brązowy medal siatkarskich mistrzostw Polski PlusLigi!

PGE Skra Bełchatów: Uriarte, Winiarski, Lisinac, Wlazły, Władarczyk, Wrona, Tille (libero) i Marechal, Brdjović, Piechocki, Kłos, Muzaj

Jastrzębski Węgiel: Masny, Gierczyński, Pajenk, Łasko, Bartman, Kosok, Wojtaszek (libero) i Malinowski, Filippov, Quesque, Popiwczak