Sportowiec 2018. Adam Kszczot triumfatorem! (ZDJĘCIA)

  • Polska Dziennik Łódzki

Redakcja

Podczas uroczystej gali w hotelu DoubleTree by Hilton w Łodzi rozstrzygnęliśmy 48. Sportowiec Roku Dziennika Łódzkiego. honorowaliśmy niespełna 200 laureatów, wybranych przez naszych Czytelników i Internautów. Wybieraliśmy laureatów w sześciu kategoriach: Juniorka Roku, Junior Roku, Sportowiec Roku kobiet, Sportowiec Roku mężczyzn, Trener Roku i Drużyna Roku. Ponadto nagrodziliśmy piętnastu najlepszych w plebiscycie Sportowiec Roku 2018 w całym regionie łódzkim.

Triumfował lekkoatleta Adam Kszczot, mistrz świata z Birmingham i mistrz Europy z Berlina w biegu na 800 m.
Druga była kandydatka do wyjazdu na igrzyska olimpijskiego Tokio 2020 Dorota Banaszczyk, a trzecie rugbista Master Pharm Budowlanych Łódź, mistrz Polski Vitalii Kramarenk.
Dalsza kolejność.
4.Grzegorz Łomacz (PGE Skra Bełchatów, siatkówka)
5. Yurino Enya (UKS SMS Łódź, piłka nożna)
6. Katarzyna Kociołek, UKS SMS Łódź, siatkówka plażowa)
7. Krystyna Strasz (ŁKS commercecon Łódź, siatkówka)
8. Julia Twardowska (Grot Budowlani Łódź, siatkówka)
9. Hans Andersen (Orzeł Łódź, żużel)
10. 10. Michał Kołba (ŁKS Łódź, piłka nożna)

Laureaci w województwie
Kategoria Sportowiec Junior - dziewczynka
Miejsce I - Maja Krzesłowska Towarzystwo Sportowe Sokół Aleksandrów Łódzki
Miejsce II - Wiktoria Kabzińska KS ZIĘTEK Team
Miejsce III - Magdalena Ciołek ŁKK IPPON

Kategoria Sportowiec Junior - chłopiec
Miejsce I - Karol Pasiewicz trenujacy Karting
Miejsce II - Jan Mordaka PSV Łódź-Piłkarskie Stowarzyszenie VIKING
Miejsce III - Szymon Frankiewicz Łęczycki Klub Karate IPPON

Kategoria Sportowiec Roku - Kobieta
Miejsce I - Karolina Kubiak Łaski Klub Sztuk Walki Proyama
Miejsce II - Paulina Biernat Gorila-Skierniewice
Miejsce III - Justyna Matusiak SL Salos Róża Kutno

Kategoria Sportowiec Roku - Mężczyzna
Miejsce I - Maciej Łuczak Kuźnia Centrum Atletyki
Miejsce II - Michał Szram ŁKM Łowicz
Miejsce III - Krystian Gortat Knock-Out Team Bełchatów

Kategoria Trener Roku
Miejsce I - Bartosz Bielecki RTS Widzew Łódź 2004
Miejsce II - Paweł Wieczorkowski UKS Korona Bełchatów
Miejsce III - Elżbieta Bieniek UKS Promyk Czerniewice

Kategoria Drużyna Roku
Miejsce I - Widzew Łódź TMRF 2008
Miejsce II - Czarni Szczerców
Miejsce III - Zawisza Pajęczno rocznik 2007

Laureaci powiatowi:
Miasto Łódź:
Sportowiec Junior Dziewczynka - Kaja Krzesłowska z Towarzystwa Sportowego Sokół Aleksandrów Łódzki
Sportowiec Junior chłopiec - Jan Mordaka (PSV Łódź-Piłkarskie Stowarzyszenie VIKING)
Sportowiec roku Kobieta - Aleksandra Bednarek (UKS SP 149 ŁÓDŹ)
Sportowiec Roku Mężczyzna - Maciej Łuczak (Kuźnia Centrum Atletyki)
Trener Roku - Bartosz Bielecki (RTS Widzew Łódź 2004)
Drużyna Roku - Widzew Łódź TMRF 2008

Powiat brzeziński:
Sportowiec Junior chłopiec - Mateusz Konwiński (Kolarstwo Górskie)
Sportowiec roku Kobieta - Karolina Grochowalska(Start Brzeziny)
Sportowiec Roku Mężczyzna - Mateusz Kwiatkowski(Błękitni Dmosin)
Trener Roku - Bartłomiej Przybyłowski (KS Rekord Brzeziny)

Powiat łódzki wschodni:
Sportowiec Junior Dziewczynka - Zofia Lewandowska (Sportowy Klub Jeździecki HORSPROFI Łódź)
Sportowiec Junior chłopiec - Julian Pyśniak (Szkolny Klub Sportowy Kurowice Rugby)
Sportowiec roku Kobieta - Joanna Sadowska (Zawisza Rzgów)
Sportowiec Roku Mężczyzna - Bartłomiej Grala (GKS Ksawerów)
Trener Roku - Piotr Ostolski (LKS Gałkówek)
Drużyna Roku - Zawisza Rzgów

Powiat zgierski:
Sportowiec Junior Dziewczynka - Julia Nowak (Zgierski Ozorkowski Klub Karate)
Sportowiec Junior chłopiec - Karol Pasiewicz (Karting)
Sportowiec roku Kobieta - Maria Depta (Sokół Aleksandrów Łódzki)
Sportowiec Roku Mężczyzna - Bartłomiej Trzmielak (Sokół Aleksandrów Łódzki)
Trener Roku - Kamil Urbanowicz (Włókniarz Zgierz 2006/2007)
Drużyna Roku - Sokół Aleksandrów rocznik 2005

Powiat pabianicki:
Sportowiec Junior Dziewczynka - Maja Karwacka (Włókniarz Konstantynów)
Sportowiec Junior chłopiec - Kacper Woźniak (Pabiks Pabianice)
Sportowiec roku Kobieta - Natalia Danych (Grot Tomiq Pabianice)
Sportowiec Roku Mężczyzna - Jakub Dobroszek (Włokniarz Pabianice)
Trener Roku - Artur Dziuba (Włókniarz Pabianice)
Drużyna Roku - Włókniarz Pabianice

Powiat kutnowski:
Sportowiec Junior Dziewczynka - Nikola Tomasik (KKS Pro-Basket Kutno)
Sportowiec Junior chłopiec - Miłosz Cieśliński (MUKS EXPOM Krośniewice)
Sportowiec roku Kobieta - Justyna Matusiak (SL Salos Róża Kutno)
Sportowiec Roku Mężczyzna - Konrad Reszka (KS Kutno)
Trener Roku - Piotr Wojciechowski (Volley Team Żychlin)
Drużyna Roku - MKS Stal Kutno

Powiat łęczycki:
Sportowiec Junior Dziewczynka - Magdalena Ciołek (ŁKK IPPON)
Sportowiec Junior chłopiec - Szymon Frankiewicz (Łęczycki Klub Karate IPPON)
Sportowiec Roku Mężczyzna - Grzegorz Wieczorkowski (Łęczycki Klub Karate IPPON)
Trener Roku - Łukasz Olczyk (Górnik Łęczyca)
Drużyna Roku - Witonianka Witonia

Powiat bełchatowski:
Sportowiec Junior Dziewczynka - Natalia Labryszewska (LUKS Astoria Szczerców)
Sportowiec Junior chłopiec - Adam Kowalski (EKS SKRA Bełchatów)
Sportowiec roku Kobieta - Karolin Iznerowicz (LKS Omega Kleszczów)
Sportowiec Roku Mężczyzna - Krystian Gortat (Knock-Out Team Bełchatów)
Trener Roku - Paweł Wieczorkowski (UKS Korona Bełchatów)
Drużyna Roku - Czarni Szczerców

Powiat piotrkowski:
Sportowiec Junior Dziewczynka - Wiktoria Kabzińska (KS ZIĘTEK Team)
Sportowiec Junior chłopiec - Alex Śliwiak (UKS Concordia 1909 Piotrków Trybunalski)
Sportowiec roku Kobieta - Maria Walas (Oyama Karate Washi Piotrków Trybunalski)
Sportowiec Roku Mężczyzna - Oskar Skupień (KS ZIĘTEK TEAM)
Trener Roku - Ewa Wiśniewska (Piotrkowska Fundacja Talentów)
Drużyna Roku - LKS Start Niechcice 2005-2006

Powiat łaski:
Sportowiec Junior Dziewczynka - Alicja Jaryszek (ŁMLKS Łaskovia Łask)
Sportowiec Junior chłopiec - Filip Bulzacki (MULKS Łask)
Sportowiec roku Kobieta - Karolina Kubiak (Łaski Klub Sztuk Walki Proyama)
Sportowiec Roku Mężczyzna - Łukasz Serafinowicz(GKS Orkan Buczek)
Trener Roku - Stanisław Kołodziejski (Łaski Klub Sztuki Walki Proyama)
Drużyna Roku - GKS Orkan Buczek

Powiat zduńskowolski:
Sportowiec Junior chłopiec - Igor Glądała (MKS Zduńska Wola/ Pogoń Zduńska Wola)
Sportowiec Roku Mężczyzna - Grzegorz Janczewski (Start Zduńska Wola)
Trener Roku - Bogusław Pabich (Start Zduńska Wola)
Drużyna Roku - Pogoń Zduńska Wola

Powiat poddębicki:
Sportowiec Junior Dziewczynka - Paulina Stawicka
Sportowiec Junior chłopiec - Błażej Rybak (Uniejowska Akademia Futbolu)
Trener Roku - Patryk Ożadowicz (Ner Poddębice)
Drużyna Roku - Termy Poddębice

Powiat sieradzki:
Sportowiec Junior Dziewczynka - Patrycja Kozica(SP Słomków Mokry)
Sportowiec Junior chłopiec - Igor Jatczak (Warta Sieradz, piłka nożna)
Sportowiec roku Kobieta - Katarzyna Borowiec (MOSiR Sieradz)
Sportowiec Roku Mężczyzna - Jordan Łuszczek (KKS Sieradz)
Trener Roku - Piotr Szymala (Kajakowy Klub Sportowy)
Drużyna Roku - Tubądzin Volley

Powiat skierniewicki:
Sportowiec Junior Dziewczynka - Wiktoria Podrażka
Sportowiec Junior chłopiec - Piotr Swynarski (Ósemka Skierniewice)
Sportowiec roku Kobieta - Paulina Biernat (Gorlila Skierniewice)
Sportowiec Roku Mężczyzna - Mateusz Bolimowski (Wojownik Skierniewice)
Trener Roku - Sebastian Stępniak (Wariacje Skierniewice)
Drużyna Roku - Unia Skierniewice

Powiat rawski:
Sportowiec Junior Dziewczynka - Julia Bartoszek (Dwójka RAWA MAZOWIECKA)
Sportowiec Junior chłopiec - Mateusz Sypniewski (WIDOK Skierniewice)
Sportowiec roku Kobieta - Eliza Brzęczek (MLUKS "DWÓJKA" Rawa Mazowiecka)
Sportowiec Roku Mężczyzna - Marcin Ciesielski (Orlęta Cielądz)
Trener Roku - Daniel Penczak (Akademia Champions Rawa Mazowiecka)
Drużyna Roku - Mazovia Rawa Mazowiecka

Powiat łowicki:
Sportowiec Junior Dziewczynka - Klaudia Kolos
Sportowiec Junior chłopiec - Miłosz Papuga (UMKS Księżak Łowicz)
Sportowiec Roku Mężczyzna - Michał Szram (ŁKM Łowicz)
Trener Roku - Jan Ruciński (Pogoń Bełchów)

Powiat tomaszowski:
Sportowiec Junior Dziewczynka - Martyna Rybak (UKS Promyk Czerniewice)
Sportowiec Junior chłopiec - Szymon Gajek (MKS Tomaszów Mazowiecki)
Sportowiec roku Kobieta - Marta Mysur (Tom Akademia Taekwondo Tomaszów Mazowiecki)
Sportowiec Roku Mężczyzna - Wiktor Musiał (KS Lechia Tomaszów Mazowiecki)
Trener Roku - Elżbieta Bieniek (UKS Promyk Czerniewice)
Drużyna Roku - UKS Promyk Czerniewice

Powiat opoczyński:
Sportowiec Junior Dziewczynka - Julia Lubicka (KKS Kaja Opoczno)
Sportowiec Junior chłopiec - Miłosz Grzesiński (KS Paradyż)
Sportowiec Roku Mężczyzna - Wiktor Melka (FF Sport Opoczno)
Trener Roku - Grzegorz Brzeski (ZLKS WOY Bukowiec Opoczyński)
Drużyna Roku - LKS Radzice

Powiat radomszczanski:
Sportowiec Junior Dziewczynka - Weronika Mazur (Akademia Karate Kyokushin Radomsko)
Sportowiec Junior chłopiec - Kacper Rychlica (RKS Radomsko)
Sportowiec roku Kobieta - Monika Nowicka (Tytani Radomsko)
Sportowiec Roku Mężczyzna - Michał Bareła
Trener Roku - Justyna Szladerba(Radomsko Trampoliny)
Drużyna Roku - Rozbiegajmy Radomsko

Powiat wieluński:
Sportowiec Junior Dziewczynka - Weronika Kuźnik(Pszczółka Wieluń)
Sportowiec Junior chłopiec - Dominik Brzeziński(Pszczółka Wieluń)
Sportowiec Roku Mężczyzna - Artur Bartosik (WKS Siatkarz Wieluń)
Trener Roku - Piotr Urbanek (ZSP w Mierzycach)
Drużyna Roku - Wieluń Biega

Powiat wieruszowski:
Sportowiec Junior Dziewczynka - Kinga Łuczak (GRUKO Wieruszów Karate Kyokushin)
Sportowiec Junior chłopiec - Wiktor Pisula (Husaria Wieruszów)
Trener Roku - Piotr Makowski (Husaria Wieruszów)
Drużyna Roku - KS Husaria Wieruszów

Powiat pajęczański:
Sportowiec Junior Dziewczynka - Anna Wieczorek (biegi)
Sportowiec Junior chłopiec - Dawid Szeląg (Meduza Pajęczno)
Sportowiec roku Kobieta - Natalia Cichowlas (Libero Pajęczno)
Sportowiec Roku Mężczyzna - Piotr Kurpiewski (Warta Pajęczno)
Trener Roku - Robert Mieszalski (Trębaczew)
Drużyna Roku - Zawisza Pajęczno

Wideo

polecane: Flesz: Koniec świata jest blisko? Kilka już za nami...

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy łamie regulamin, to wyślij nam link do tego artykułu na pomoc@naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie

Powiązane

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3