60 sprzątaczek od końca kwietnia okupuje szpital domagając się zatrudnienia 60 sprzątaczek od końca kwietnia okupuje szpital domagając się zatrudnienia

60 sprzątaczek od końca kwietnia okupuje szpital domagając się zatrudnienia (© Archwium)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Warszawska firma Delfa wygrała przetarg na dwuletni kontrakt usług sprzątania i podawania posiłków w szpitalu w Bełchatowie. Przedstawiciele firmy zadeklarowali, że pierwszeństwo w zatrudnieniu będą miały sprzątaczki, które od kilku miesięcy są bez pracy.

Po ponad dwóch tygodniach od otwarciach kopert z ofertami bełchatowski szpital rozstrzygnął w końcu przetarg na usługi kompleksowego utrzymania czystości i podawanie posiłków dla pacjentów. Dwuletni kontrakt zostanie podpisany z warszawską firmą Delfa, która złożyła najkorzystniejszą ofertę spośród pięciu startujących w przetargu. Nowa firma nie wyklucza, że zatrudni sprzątaczki ze szpitala pozostające od kilku miesięcy bez pracy, po tym, jak w kwietniu szpital zerwał kontrakt z firmą Naprzód.
- Podczas rozmów padła wstępna deklaracja ze strony tej firmy, że pierwszeństwo w zatrudnieniu będą miały panie zatrudnione w Naprzodzie - mówi Mirosław Leszczyński, dyrektor szpitala w Bełchato-wie. - Nie jestem jednak w stanie powiedzieć, ile osób ta firma chce zatrudnić, bo nie jest to określone w specyfikacji.
Z dystansem do deklaracji nowej firmy sprzątającej w szpitalu podchodzącą same kobiety, które, dopóki nie będą miały niczego na piśmie, w zapewnienia nie uwierzą.
Przypomnijmy, że 60 sprzątaczek w połowie kwietnia zostało bez pracy, bo firma Naprzód, po zerwaniu kontraktu ze szpitalem, przekazała je do zakładu, który zajął się sprzątaniem w placówce. Powołała się przy tym na przepisy prawa pracy. Nowa firma nie zgodziła się jednak na przejęcie kobiet i w efekcie zostały one bez pracy. Od ponad dwóch miesięcy panie okupują beł-chatowski szpital, domagając się zatrudnienia.

Urząd miasta

Komentarze (3)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Golec (gość)

Ten artykuł wprowadza w błąd opinię publiczną. Szpital nie podpisał z firmą Delfa umowy na świadczenie usług w okresie 2 lat a jedynie w okresie 3 miesięcy.

obywatel (gość)

Bardzo się wysilił informator a co ze świadectwami pracy jaką umowę mają ewentualnie zaproponować. Dziwny jest brak jakichkolwiek wpisów, zasadna obawa prześladowań władzy??!!