Tomaszowianin Mirosław Orłowski mistrzem świata w wyciskaniu sztangi leżąc (FOTO)

Andrzej Wdowski
Tomaszowianin Mirosław Orłowski mistrzem świata w wyciskaniu sztangi leżąc
Tomaszowianin Mirosław Orłowski mistrzem świata w wyciskaniu sztangi leżąc archiwum prywatne
Tomaszowski siłacz Mirosław Orłowski, reprezentujący barwy Tytana Łódź, zdobył tytuł mistrza świata w wyciskaniu sztangi leżąc, podczas światowego czempionatu, który w dniach 5-9 października odbywał się w niemieckim Herzbergu.

Tomaszowianin startujący w Niemczech w kat. wiekowej 70-74 lata, w wadze 100 kg, mistrzowski tytuł zapewnił sobie podnosząc ciężar o wadze 137,5 kg.

W czwartym podejściu popularny "Orzeł" atakował rekord świata - 141 kg, ale stosunkiem głosów 1:2 sędziowie mu tej próby nie zaliczyli, choć arbiter główny uznał ją za prawidłową.

W Niemczech startowało blisko 500 zawodników z 22 krajów. Barwy Tytana Łódź reprezentowało oprócz Orłowskiego siedmiu zawodników i wszyscy zdobyli medale. Czterech zawodników zdobyło złote i również czterech srebrne.

Niedawno podczas IX mistrzostw Tytana rozegranych w Tomaszowie Maz. Orłowski zdobył miano Najbardziej Utytułowanego Zawodnika Tytan Team.

Jego osiągnięcia są imponujące. Orłowski to: mistrz Polski federacji GPC, mistrz Europy federacji WUAP, EPC, WPA, GPC, zdobywca Pucharu Świata (WPA) i Pucharu Karpat (GPC). W Tomaszowie Maz. Orłowski wyrównał rek. świata-140 kg.

Honorowy dyplom dla Najbardziej Utytułowanego Zawodnika Tytan Team wręczył mu Tomasz Andrzejczak, prezes WPA Polska i Tytan Team.

Przed Orłowskim kolejne tegoroczne starty. Już 23 października wystartuje w Pucharze Karpat w Zalesiu, a w listopadzie czekają go występy w mistrzostwach Europy, które odbędą się na Ukrainie.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0