Po mieście zaczął kursować zabytkowy tramwaj typu Sanok. Linią 120 można jeździć w soboty i niedziele, a przy okazji posłuchać o ciekawych wydarzeniach z dziejów Łodzi oraz łódzkiej komunikacji miejskiej. Opowiedzą o tym przewodnicy z Towarzystwa Opieki nad Zabytkami.

Linia otrzymała numer 120 w nawiązaniu do rocznicy uruchomienia tramwajów w Łodzi,a także pierwszych tramwajów elektrycznych w Królestwie Polskim. Na dodatek tym tramwajem można podróżować bezpłatnie. Jest to możliwe dzięki projektowi „Turystyczna linia tramwajowa po Łodzi”, który został zgłoszony do Budżetu Obywatelskiego.

Tramwaj będzie kursował na trasie Widzew Stadion - Karolew w godz. 9 - 17. Każdego z tych dni zaplanowano kilka kursów. Na trasę wyjeździe w każdą sobotę i niedzielę do 30 września.

Trasa linii 120:WIDZEW STADION – Piłsudskiego, Kopcińskiego, Narutowicza, Węglowa, Rodziny Poznańskich, Kilińskiego, Piłsudskiego, Bandurskiego, Bratysławska, Karolewska – KAROLEW

W obu kierunkach tramwaj porusza się tą samą trasą.

Godziny odjazdów tramwaju z przystanku Widzew – Stadion:


- soboty: godz. 9.48, 11.24, 13, 14.35
- niedziele: godz. 9.48, 11.23, 12.58, 14.33


Godziny odjazdów tramwaju z krańcówki Karolew:


- soboty godz. 10.42, 12.18, 13.53, 15.28
- niedziele godz. 10.41, 12.16, 13.51, 15.26

To nie koniec atrakcji związanych z nową wakacyjną linią tramwajową w Łodzi. W każdą sobotę i niedzielę o godz. 12 na krańcówce Karolew będzie organizowany konkurs wiedzy o historii komunikacji miejskiej, którego zwycięzca otrzyma nagrodę od miejskiego przewodnika.

Podczas dalszej podróży natomiast o zabytkach znajdujących się wzdłuż trasy linii 120, a także o filmowej Łodzi opowiadać będą przewodnicy TOnZ. Tramwaj należy do Tomasza Adamkiewicza, prezesa Towarzystwa Opieki nad Zabytkami.

Zobacz też: MPK Łódź zezłomuje tramwaj, który został zalany w czasie gwałtownej, majowej ulewy w Łodzi

Czytaj także

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!