Trasa maratonu

Trasa maratonu (© materiały prasowe)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

W kwietniu 2014 r. uczestnicy Łódź Maraton Dbam o Zdrowie będą rywalizowali na nowej trasie, którą wytyczono m.in. przez centrum Łodzi oraz teren Lasu Łagiewnickiego. Trasę zaprezentowano na czwartkowej konferencji prasowej.

„Mimo remontu głównych arterii w mieście udało nam się zachować wszystkie atuty naszego maratonu. Nowa trasa jest szybka, płaska i spełnia wymogi IAAF. Liczymy na to, że padną na niej rekordowe wyniki” – poinformowała prezes Stowarzyszenia Maraton Dbam o Zdrowie Renata Borkowska-Kubiak.

Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska podkreśliła natomiast, że w kontekście tego, co dzieje się na łódzkich ulicach, organizacja maratonu to ogromne wyzwanie. Dodała jednak, że mimo utrudnień warto podjąć to wyzwanie.

„Moda na bieganie jest dla mnie bardzo istotna, bo wyciąga ludzi z domów. Sprawia, że mają chęć na kontakt z naturą i chcą inwestować w siebie. Dzięki temu w przyszłości będziemy potrzebowali mniej pieniędzy na ochronę zdrowia, pomoc społeczną czy przeciwdziałanie różnym negatywnym skutkom życia przy biurku i komputerze. Być może nie wszyscy mieszkańcy w czasie trwania maratonu są szczęśliwi, ale jestem przekonana, że korzyści płynące ze zdrowego stylu życia zbilansują negatywne sygnały, które mogą się pojawić” – powiedziała Zdanowska.

Trwające w Łodzi remonty drogowe sprawiły, że w przyszłym roku uczestnicy łódzkiego maratonu pobiegną m.in. przez teren Lasu Łagiewnickiego, jednego z największych w Europie kompleksów leśnych znajdujących się w granicach miasta. Nie zmieniły się natomiast miejsca startu i mety. Rywalizacja rozpocznie się na al. Unii Lubelskiej przy Aquaparku Fala, a zakończy w pobliskiej Atlas Arenie.

Podobnie jak w poprzednich latach oprócz biegu głównego na dystansie 42,195 km odbędzie się rywalizacja na 10 km.

„Zależało nam na tym, by uczestnicy biegu na 10 km również poczuli klimat maratonu i dlatego przystąpią do rywalizacji razem z maratończykami. Po 300 metrach trasy się jednak rozdzielą i uczestnicy obu biegów ruszą w przeciwnych kierunkach. Wszyscy jednak będą kończyli rywalizację w Atlas Arenie, gdzie przygotujemy oprawę finiszu wzorowaną na maratonie we Frankfurcie” – poinformował dyrektor imprezy Michał Drelich.

Dodał, że organizatorzy są przygotowani na start 10 tys. osób (po pięć tys. w maratonie i biegu na 10 km). Do tej pory zgłosiło się już ponad 1700 osób, w tym ponad 1100 do maratonu, który wystartuje 13 kwietnia 2014 r. Na stronie www.lodzmaraton.pl można znaleźć wszystkie szczegóły dotyczące tej imprezy.
duk/ sab/

Komentarze (7)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

łodzianin (gość)

w całej Europie trasa maratonu biegnie przez centrum miasta ale w Łodzi NIE...koń mi się uśmiał....to za rok proponuje kilka rundek wokół lotniska na Lublinku

Zaps (gość) (KierowcaProfessional )

Maraton dopiero w połowie kwietnia, a teraz jest połowa grudnia. Człowieku o co ty się ciskasz? A może już potrzebujesz znać trasę maratonu w 2050 roku? Chłodno jest, idź na spacer i ochłoń trochę :)

Sandra (gość)

LUDZIE LUDZIE CUDA W TEJ BUDZIE!
Pomożemy Ci wyśledzić każdego! Wystarczy numer telefonu poszukiwanej osoby,
a już po chwili będziemy mieli jej położenie dokładnie oznaczone na mapie.
Szybko i co najważniejsze w 100% anonimowo. Polecam Sandra
LINK==>( http://goo.gl/ynoCs9 )

KierowcaProfessional (gość)

To skandal że tak późno jest opublikowana trasa maratonu! Nie jestem w stanie zmienić swoich planów na ten dzień! Kto pozwala na takie imprezy w środku miasta? Kto odda moje pieniądze za zmarnowaną benzynę? Dlaczego tak późno informujecie nas - KIEROWCÓW o takich utrudnieniach? Kto odda pieniądze za smutek i tęsknote mojego dziecka w przedszkolu? NO KTO?

obywatel x (gość)

Bardzo fajną trasę zaplanowano! Las Łagiewnicki będzie idealnym miejscem na lekki odpoczynek w czasie biegu :)