Od poniedziałku, 24 kwietnia, zmienią się rozkłady jazdy 13 linii autobusowych, które dowożą łodzian do zakładów pracy. Zmiany mają zapewnić poranne dojazdy i wieczorne powroty zarówno w weekendy jak i w dni robocze.

Zmiany wprowadzono na prośbę łodzian, którzy skarżyli się na brak możliwości dojazdu do zakładów pracy w godzinach porannych, gdy linie nocne zjeżdżały do zajezdni, a dzienne dopiero rozpoczynały kursowanie.

DOZ Maraton Łódź 2017. Zmiany w kursowaniu MPK [MAPA]

- Przed zmianami poprosiliśmy kilkanaście zakładów o przesłanie informacji o potrzebach ich pracowników. Korekty są wprowadzone na podstawie danych, które uzyskaliśmy z zainteresowanych firm - mówi Tomasz Andrzejewski z Zarządu Dróg i Transportu.

Bilety MPK Łódź. Wiemy, jak będą wyglądały. Nowy wzór wybrany

ZMIANY W ROZKŁADACH JAZDY:


Linia D:
- W dni robocze kursy będą dostosowane do pociągów ŁKA

Linia W:
- Dojdą kursy w soboty i w niedziele w godz. 20:30 - 22:30, tak aby zintegrować autobus z pociągami ŁKA

Linia 60A:
- W dni robocze dojdzie poranny kurs o godz. 4:21, który umożliwi dojechanie na poranną zmianę do centrum

Linia 64:
- W dni robocze dojdzie kurs w stronę Bałuckiego Rynku o godz. 22:37 dla zapewnienia powrotów z pracy

Linie 69A/69B:
- Korekty rozkładu obejmą wszystkie dni tygodnia. Będzie więcej nowych kursów zwłaszcza w godzinach porannych i wieczornych.

Linia 70:
- W dni robocze dojdzie kurs z ronda Powstańców 1863 r. o godz. 6:29 i z pętli Matek Polskich o 6:30.

Linia 71B:
- W niedziele dojdzie kurs z Parku Podolskiego o godz. 6:04. Autobus zostanie też skoordynowany z kursem linii 92 ze Stróży

Linia 72:
- W dni robocze dojdzie kurs z Janowa o godz. 22:29

Linia 76:
- W niedziele dojdzie kurs w kierunku Retkini o godz.4:56. Dodatkowo przeprowadzona zostanie korekta kursów w dni robocze.

Linia 86:
- Z Dworca Fabrycznego autobus odjedzie dodatkowo o godz. 4:27.

Linia 95:
- W dni robocze dojdzie kurs z dworca Łódź-Chojny o godz. 4:10.

Linia 96:
- W dni robocze dojdzie kurs z Janowa o godz. 4:15.

Linie N6 i N7:
- Zostanie przeprowadzona korekta rozkładu, która umożliwi przesiadkę.

Dodatkowo wprowadzona zostanie korekta rozkładu, gwarantująca przesiadkę w Łagiewnikach z linii 51 na 61.

Komunikacyjna rewolucja w Łodzi. Autobusy i tramwaje MPK pojadą inaczej

Uwzględniono również uwagi dotyczące wyglądu i czytelności nowych rozkładów jazdy.

- Cały czas pracujemy nad poprawą formy i czytelności nowych rozkładów jazdy, ponieważ spływały do nas wnioski od mieszkańców dotyczące niektórych wadliwych elementów - mówi Michał Chylak, wicedyrektor ZDiT. - Wprowadzane są zmiany, które pozwolą, aby nowa informacja pasażerska była dla wszystkich czytelna, ale i estetyczna.


Przegląd najciekawszych informacji ostatnich dni w kraju:

Komunikacja

Komentarze (30)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

A. (gość)

Fantastycznie że dodali kursy poranne 69 szkoda tylko ze kilka w stronę dworca łódź Widzew a w drugą to juz ludzie nie jeżdżą i nie pracują... Gratulacje dla tych którzy te wspaniale zmiany wprowadzili...

Wowka (gość)

Podobno trzeba w sprawie uwag o komunikacji łódzkiej dzwonić i pisać w odpowiednie miejsca, a po co są media do których ludzie piszą i wyrażają swoją opinię ? Czy nie jest rolą mediów przekazywać te opinie do władz ? Wszak jesteście ponoć jedną z elit opiniotwórczych ? Skoro tak, to przekażcie również uwagi krytyczne Łodzian o tej bezsensownej rewolucji komunikacyjnej osobom za to odpowiedzialnym i żądajcie odpowiedzi jak rozładować ten bałagan ! Chyba, że popieracie istnienie świętych krów !!!

dendryk (gość)

Czy ktoś może mnie uświadomić , jak po tak nowatorskich usprawnieniach komunikacji przemieścić się z Pl. Dąbrowskiego na Sporną przy cmentarzu żydowskim (Górnicza) w sobotę . Z góry dziękuję . Podobno są wrzucane rozkłady jazdy do skrzynek na listy , ja na Narutowicza czekam cierpliwie !

M (gość)

Linia D:
- W dni robocze kursy będą dostosowane do pociągów ŁKA

Ciekawostka, jakoś ja tej synchronizacji nie widzę. Aby dojechać na 8 do pracy na Olechów będę czekała 25 minut na Dąbrowie, na 14 tez nie ma sensownego połączenia, dalej autobus odjeżdża jak pociąg przyjeżdża. Porażka.

lekko podirytowany (gość)

TO MAJĄ BYĆ ZMIANY???????? NO KPINA Z NAS -FRAJERZY Z TEGO ZARZĄDU POWINNI POŻEGNAĆ SIĘ ZE STANOWISKIEM!!!!!!! czas wpuścić alternatywnych przewoźników do Łodzi

Asia (gość)

Przejazd linii 75 ulicą Kruczkowskiego zupełnie bez sensu ! wrócić do poprzedniej trasy lub wprowdzić przejazd ulicą Niższą

Michał M. (gość)

Liczne zmiany w rozkładzie jazdy nie są potrzebne. Potrzebna jest jedna, odważna zmiana - wietrzenie Zarządu Dróg i Transportu.

Wszystkiego dobrze zmiany są ale dlaczego nie wzięto pod uwagę 78 co jest bardzo (gość)

Dlaczego nie

DOROTA (gość) (Ewelina )

"ŁASKAWY PAN" - KIEDYŚ 5 MOGŁAM DOJECHAĆ DO PRACY, BEZ PRZESIADKI W CIĄGU 25 MINUT. TERAZ MAM ATRAKCJĘ W POSTACI 2 PRZESIADEK I WYDŁUŻONEGO CZASU DOJAZDU.

łodzianin (gość)

Aleją Włókniarzy na wysokości Teresy jeździ jeden autobus nr 79, którego częstotliwość w godzinach szczytu to 24 min. a w pozostałym czasie 40 min. Przed rewolucją można było skorzystać z linii 99, 99a i 87 częstotliwość wynosiła ok 20 min przez cały dzień. Czy to jest zmiana na lepsze bardzo wątpię.

mieszkaniec Retkinii (gość)

oddajcie pierwszy autobus linii 69 odjeżdżający z Kusocińskiego w kierunku Dąbrowy o godz. 3.58

Kaczus (gość)

Niestety plan komunikacyjny przygotował ktos nie znający Łodzi, a przynajmniej komunikacji miejskiej, stąd idiotyzmy, po skróceniu niektóre linie teraz wożą powietrze, bo niby docierają, tam gdzie miały dotrzeć, ale z takich miejsc, że nie za bardzo opłaca się komuś tam dojeżdżać. Jak mam jechać i przesiadać się więcej razy + dodatkowo biegać i stać na wielkich skrzyżowaniach widząc jak mi wszystko ucieka, to wybiorę własne auto, a chyba nie o to chodzi w komunikacji zbiorowej, by do niej zniechęcać?