Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Uczniowie Branżowej Szkoły I stopnia w Sierakowicach po raz pierwszy we Włoszech

Lucyna Puzdrowska
Lucyna Puzdrowska
Uczniowie Branżowej Szkoły 1 stopnia w Sierakowicach, mieli możliwość zwiedzania włoskich miast.
Uczniowie Branżowej Szkoły 1 stopnia w Sierakowicach, mieli możliwość zwiedzania włoskich miast. Branżowa Szkoła Sierakowice
Uczniowie klas drugich Branżowej Szkoły I stopnia w Sierakowicach, po raz pierwszy w historii szkoły wybrali się na wyjazd zagraniczny do Włoch. Klimat, architektura oraz kultura włoskich miasteczek na zawsze pozostaną w pamięci uczestników tego wyjazdu.

W dniach 9-11 kwietnia uczniowie klas drugich Branżowej Szkoły I stopnia w Sierakowicach, po raz pierwszy w historii szkoły wybrali się na wyjazd zagraniczny do Włoch.

Po dwugodzinnym locie do Bergamo, młodzież udała się do hotelu, gdzie zostawili swoje rzeczy i wybrali się w niezapomnianą podróż po malowniczych miejscach tego miasteczka. Przewodnik - Adam Kwidziński, nauczyciel religii i wychowania fizycznego, oprowadził ich po najciekawszych zakątkach Bergamo.

- Mogli zobaczyć panoramę miasta oraz wąskie uliczki oddające niepowtarzalny włoski klimat. Weneckie Mury, czyli najstarsza część miasta Citta Alta, jest jedną z najbardziej charakterystycznych atrakcji turystycznych. Górne miasto jest miejscem, w którym znajduje się najwięcej atrakcji i zabytków - mówi Adam Kwidziński. - Ratusz i wieża miejska czyli Piazza Vecchia, Pałac Podesty czy Brama św. Jakuba, to architektoniczne perełki, które młodzież miała możliwość podziwiać.

Kolejnego dnia udali się do Mediolanu - światowej stolicy mody i najbogatszego miasta w Europie

Przy wjeździe do miasta przywitał ich zabytkowy budynek dworca Milano Centrale, który jest jednym z największych w Europie.

- To mieszanka stylu architektonicznego, w tym secesja i Art Deco, ale nie tylko. Następnie młodzież odwiedziła Galerię Viktora Emanuela II, symbol miasta nazywanego "salonem Mediolanu", która pełni funkcję luksusowej galerii handlowej. Tuż za nią, znajdowała się majestatyczna Katedra Narodzin św. Marii, ikoniczny symbol miasta a zarazem największy kościół na świecie - kontynuuje Adam Kwidziński.

Kolejną atrakcją był Zamek Sforzów, zwany Castello Sfonesco, który został zbudowany na planie kwadratu z dziedzińcem w środku. Uczniowie odwiedzili także dzielnicę Chinatown, zamieszkiwaną przez rodowitych Chińczyków oraz stadion sportowy.

Zawitali też do dzielnicy biznesowej centrum Mediolanu, gdzie mieszczą się drapacze chmur Torre Unicredit. Młodzież zasmakowała także włoskiej pizzy i kawy oraz lokalnych lodów.

Klimat, architektura oraz kultura tych miejsc zapewne na zawsze pozostaną w pamięci wszystkich uczestników tego wyjazdu.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź "Dziennik Bałtycki" codziennie. Obserwuj dziennikbaltycki.pl!

od 12 lat
Wideo

echodnia.eu Świętokrzyskie tulipany

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kartuzy.naszemiasto.pl Nasze Miasto