11 medali tomaszowskich panczenistek w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Zakopanem

Andrzej Wdowski
Reprezentantki Pilicy Tomaszów w Zakopanem wywalczyły łącznie aż 11 medali
Reprezentantki Pilicy Tomaszów w Zakopanem wywalczyły łącznie aż 11 medali Szymon Sikora
60 panczenistów z 10 klubów walczyło w Zakopanem o tytuły mistrzów Polski na dystansach i w wieloboju. Z powodu zawirowań pogodowych (w pierwszym dniu zawodów wiatr halny osiągał w porywach ponad 100km/h) nie udało się rozegrać biegów na 1000 m kobiet i mężczyzn. Przeprowadzone zostaną podczas MP w sprintach (Warszawa 29-30 stycznia). Równolegle pod Tatrami rozgrywane były Młodzieżowe Mistrzostwa Polski. Panczenistki Pilicy wywalczyły na nich 11 medali, w tym połowę (wszystkie srebrne) Ola Dębowska.

Gwiazdami mistrzostw Polski seniorów byli Luiza Złotkowska i Jan Szymański (oboje LKS Poroniec Poronin).

Luiza Złotkowska zdobyła trzy złote (1500, 5000 m i w wieloboju), jeden srebrny (3000 m) i jeden brązowy (500 m), Natalia Czerwonka - jeden złoty (500 m), dwa srebrne (w drużynie i wieloboju) i trzy brązowe (1500, 3000 i 5000 m), Katarzyna Bachleda - Curuś - jeden złoty (3000 m) i dwa srebrne (500 i 1500 m) i Aleksandra Goss - jeden srebrny (5000 m) i dwa brązowe (w drużynie i wieloboju).

Wśród mężczyzn najwięcej krążków wywalczyli: Jan Szymański - cztery złote (1500, 5000, 10 000 m wielobój), Zbigniew Bródka - pięć srebrnych (500, 5000, 1500, 10 000 m i wielobój), Sebastian Druszkiewicz - złoty (w drużynie) i dwa brązowe (5000 i 10 000 m) oraz Piotr Puszkarski - dwa brązowe (1500 m i wielobój).

W biegu drużynowym najlepsze okazały się kobieca z KS Pilica Tomaszów (Ola Kapruziak, Ola Dębowska i Ewelina Cieślik) oraz męska AZS Zakopane.

W kategorii młodzieżowej nie do pokonania okazała się Angelika Fudalej z AZS Zakopane, która wygrała wszystkie biegi na dystansach i zdobyła też tytuł w rywalizacji wielobojowej. Świetnie spisały się tomaszowianki zdobywając aż 11 medali. 5 srebrnych krążków zdobyła Ola Dębowska. Pecha miała Ola Kapruziak. Upadek w drugim biegu na 500 m pogrzebał jej medalowe szanse.