Arboleda nie zatrzyma GKS

Bogusław Kukuć
Radość Marcina Żewłakowa, Tomasza Wróbla i Dawida Nowaka
Radość Marcina Żewłakowa, Tomasza Wróbla i Dawida Nowaka fot. Dariusz Śmigielski
Coraz bliżej do najciekawiej zapowiadającego się meczu trzeciej kolejki ekstraklasy, w którym w poniedziałek o godz. 18.30 przy ul. Sportowej w Bełchatowie piłkarze PGE GKS podejmą lidera tabeli Lecha Poznań.

Goście wystąpią w tym spotkaniu bez Manuela Arboledy. Stoper naderwał mięsień przywodziciel. Kolumbijczyk przeszedł operację, po której go czeka dwumiesięczna przerwa. W tej sytuacji defensywę Lecha stworzą: Luis Henriguez, dwóch kadrowiczów Franciszka Smudy Grzegorz Wojtkowiak i Hubert Wołąkiewicz oraz Serb Ivan Djurdjevic albo Marcin Kikut. Poznański zespół trenował także bez innych reprezentantów, np. Rafała Murawskiego, który grał w Lubinie z Gruzją, czy Łotysza Artjomsa Rudnevsa, który grał 61. minut w Rydze w przegranym 0:2 meczu z Finlandią. Pozyskany latem do Lecha za 350 tys. euro Aleksandr Tonew grał 45 minut w Łowe-czu w reprezentacji Bułgarii do lat 21 z Rumunią (1:1) i zaliczył asystę.

W Sarajewie w bezbramkowym meczu z Grecją w zespole Bośni od 34 min wystąpił Semir Stilić. W Grodzisku w meczu młodzieżówki z Danią, wygranym 1:0, w drużynie Stefana Majewskiego byli poznaniacy: obrońca Jarosław Ratajczak i pomocnik Kamil Drygas.

Dysponujący pełną kadrą trener Paweł Janas ma większy komfort niż hiszpański szkoleniowiec gości Maria Jose Bakero. Bełchatowianie w piątek trenować będą o godz. 18, w sobotę o godz. 10, a w niedzielę o godz. 15 i wyjadą na przedmeczowe zgrupowanie do ośrodka w Gutowie Małym.

Testowany od kilku tygodni Maciej Krakowiak został w czwartek zawodnikiem PGE GKS Bełchatów. Dziewiętnastoletni wychowanek UKS SMS Łódź przekonał do siebie trenera bramkarzy Zbigniewa Robakiewicza i dołączył do wychowanków Łukasza Sapeli i Łukasza Budziłka. Będzie grał z numerem trzynastym.