Asseco Prokom II Gdynia - ŁKS Sphinx 74:77

Marek Kondraciuk
Bartłomiej Szczepaniak (od lewej) zdobył w Gdyni 19 punktów
Bartłomiej Szczepaniak (od lewej) zdobył w Gdyni 19 punktów Krzysztof Szymczak
Cenne zwycięstwo odnieśli koszykarze ŁKS Sphinx w Gdyni nad Prokomem II 77:74, umacniając się na 6 miejscu w tabeli.

Podopieczni trenera Piotra Zycha zaczęli znakomicie, rozbijając już w pierwszej kwarcie rywala różnicą aż 17 punktów (31:14)! W drugiej ćwiartce przewaga łodzian wzrosła nawet do 23 oczek (39:16 w 15 minucie).

Wkrótce jednak gdynianie zaczęli odrabiać straty. Udało im się to w 36 minucie (66:66). Szalał były zawodnik ŁKS Grzegorz Mordzak (16 z 28 punktów rzucił w czwartej kwarcie), którego rzut w 38 min dał Prokomowi pierwsze prowadzenie (72:71). Dwa osobiste wykorzystał jednak Marcin Salomonik, a Michał Krajewski popisał się indywidualną akcją podkoszową i ŁKS odzyskał inicjatywę (75:72). Trafił jednak Mordzak i było tylko 75:74 dla ŁKS. Na 6 s przed końcem próbę nerwów przeszedł pomyślnie Bartłomiej Szczepaniak (w całym meczu 5 celnych za 3 na 6 prób), wykorzystując oba rzuty osobiste (77:74).

Asseco Prokom II Gdynia - ŁKS Sphinx 74:77 (14:31, 20:13, 13:12, 27:21)
Prokom II: Mordzak 28, Andrzejewski 14, Krajniewski 11, Wojdyła 9, Krauze 7, Śmigielski 3, Malczyk 2, Jankowiak, Bach, Wojdyr 0. Trener: Leszek Marzec.
ŁKS Sphinx: Szczepaniak 19, Salamonik 18, Dłuski 15, Sulima 9, Krajewski 5, Kalinowski 4, Kenig 3, Morawiec, Trepka po 2, Kuczmera 0. Trener: Piotr Zych.

* * * * *

Inne wyniki: Sokół - Polonia 2011 Warszawa 70:57, SKK Siedlce - AZS Radex Szczecin 82:72, Start - Sportino Inowrocław 61:69, Astoria - Dąbrowa 69:80, Rosa Radom - GKS Tychy 86:72. Awansem: Znicz - Spójnia 52:76. Mecz AZS Politechnika Warszawska - Górnik Wałbrzych nie odbył się. Wałbrzyski klub jest zawieszony i grozi mu walkower 0:20.

* * * * *

Środa: o 14.30 Polonia - Spójnia, o 17 AZS PW - Znicz, o 18 GKS - Astoria, Dąbrowa - Start, Sportino - SKK, AZS Szczecin - Prokom II, o 19 ŁKS Sphinx - Sokół Łańcut. Mecz Górnik - Rosa prawdopodobnie nie odbędzie się.