AZS AWF Wrocław - Piotrcovia - 23:21

Bogusław Kukuć
9 goli Agaty Wypych nie uratowało piotrkowianek
9 goli Agaty Wypych nie uratowało piotrkowianek Dariusz Śmigielski
Czwartej porażki doznały piłkarki ręczne Piotrcovii, które uległy we Wrocławiu tamtejszemu AZS AWF 21:23 (11:16). Wcześniej wygrywały z piotrkowiankami zespoły, mające aspiracje medalowe. Tym razem była to wpadka ze słabeuszem, najbardziej wstydliwa od czasu, gdy drużynę trenuje Robert Nowakowski. Piotrcovia nie wykorzystała szansy powrotu do pierwszej trójki tabeli, gdyż tak jak przewidywaliśmy, liderki z Lubi-na wygrały w Lublinie z broniącym tytułu SPR.

We wrocławskim spotkaniu ostatni remis notowano w piątej minucie. Wkrótce wrocławianki objęły prowadzenie 7:3. Do przerwy AZS prowadził aż 16:11. Zespół gości, mimo licznych niewymuszonych strat i czystych sytuacji strzeleckich, zmniejszał przewagę, ale nie zdołał dogonić rywalek. Na lewym skrzydle piotrkowianek zadebiutowała reprezentantka Polski Katarzyna Gleń, była zawodniczka wycofanej z rozgrywek Zgody Ruda Śląska. Zdobyła trzy bramki. Na prawym skrzydle w miejsce chorej Agaty Rol wystąpiła Katarzyna Mijas. Od 17. min nie grała Agnieszka Podrygała, która skręciła nogę w kostce, a w końcówce uderzona w głowę Kamila Szczecina już nie wróciła na boisko. W tym sezonie Piotrcovię trapi wyjątkowo dużo kontuzji.

W piętnastej kolejce, już w najbliższą środę, o godz. 18 w piotrkowskiej hali Relax piotrkowianki podejmować będą Ruch Chorzów.

AZS AWF Wrocław - Piotrcovia - 23:21 (16:11)
AZS Wrocław: Olejnik, Słota - Pietras 7, Perek 4, Wynnyk i Król po 3, Olfans i Skalska, Wójt po 2, Dęga, Antoszewska, Łukasik, Żakowska. Trener: Marek Karpiński.
Piotrcovia: Kowalczyk, Skura - Wypych 9, Gleń i Szczecina po 3, Mijas, Podrygała, Szafnicka po 2, Mielczewska, Dąbrowska, Krzysztoszek. Trener: Robert Nowakowski.