Buczkowska truskawka wciąż jest dobrą marką województwa łódzkiego

Artykuł sponsorowany
Udostępnij:
Gmina Buczek od lata nazywana jest "truskawkowym zagłębiem". Uprawą truskawek zajmuje się tutaj ponad 100 producentów. Areał tych owoców w tym roku przekroczył 160 ha

Nic dziwnego, że z roku na rok znaczenia nabiera podsumowujące plony Wojewódzkie Święto Truskawki w Buczku.

W tym roku tę plenerową imprezę zorganizowano już po raz osiemnasty. Odbyła się pod hasłem "Buczkowska truskawka - marką województwa łódzkiego". A to dlatego, że była współfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2007-2013. Samorząd Buczku otrzymał dofinansowanie na promocję marki w wysokości prawie 850 tysięcy złotych. Pieniądze przeznaczone są na organizację święta truskawki, jak również na działania związane z promocją truskawki. Projekt "Buczkowska truskawka - marką województwa łódzkiego" realizowany będzie przez dwa lata. W każdym roku wydane zostanie po prawie 425 tys. zł.

- Gmina Buczek ze swojego budżetu nie dokłada żadnych pieniędzy i nie osiąga żadnego zysku z tej imprezy. Największym sukcesem i zyskiem dla nas jest zadowolenie mieszkańców z udanej zabawy, jak również faktyczne zyski dla nich w postaci zwiększonych obrotów w firmach, zakładach i sklepach przez nich prowadzonych. Przyczyniają się do tego ogromne rzesze ludzi przyjeżdżających na to święto - zauważa wójt gminy Buczek, Bronisław Węglewski.

Co roku jedną z form promocji truskawki są konkursy związane z tymi owocami, m.in. na najsmaczniejsze ciasto truskawkowe, na nalewkę truskawkową, czy też polegający na najszybszym zjedzeniu gofra z bitą śmietaną i truskawkami. Poza tym w rozstawionych na terenie imprezy namiotach można było skosztować truskawkowych specjałów. Nowością był przygotowany na blasze o powierzchni kilkunastu metrów kwadratowych deser kokosowo-waniliowy z truskawkami. Tradycyjnie są też stoiska promocyjne i branżowe związane z produkcją truskawki.

Jedną z atrakcji truskawkowego święta są gwiazdy estrady, które bawią publiczność. W tym roku czynili to m.in. Rafał Brzozowski, zespół Piersi, zespół Boney M oraz Maryla Rodowicz.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Więcej informacji na stronie głównej Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie