Burza przerwała mecz piłkarek TME Grot SMS Łódź [WIDEO]

Zmęczona i zmoczona podczas ściany deszczu Adriana Achcińska
Zmęczona i zmoczona podczas ściany deszczu Adriana Achcińska Łączy nas piłka TV
Burza przerwała spotkanie piłkarek TME Grot SMS w półfinale Pucharu Polski.

Ponad godzinę trwała przerwa w meczu piłkarek TME Grot SMS Łódź w Ząbkach. Powodem było oberwanie chmury i niebezpieczna burza nad stadionem. W Ząbkach odbyło się półfinałowe spotkanie Pucharu Polski. TME Grot SMS Łódź mierzył się z niepokonanym mistrzem Polski Górnikiem Łęczna.

Podopieczne trenera Marka Chojnackiego zaczęły zdenerwowane i już w 3 minucie po prostym błędzie straciły gola. Po wrzutce na pole karne łodzianek, zderzyły się bramkarka Monika Sowalska z Magdaleną Dragunowicz. Piłkę przejęła była zawodnikczka SMS Nikola Karczewska i strzeliła do pustej bramki. Dla Nikoli to bardzo ważna bramka, bo jest wychowanką Ząbkovii Ząbki.

Po kwadransie gry było już 2:0 po strzale reprezentantki Eweliny Kamczyk. Nasza bramkarka nie sięgnęła dośrodkowania, piłka trafiła do kadrowiczki i drugi stracony gol stał się faktem. Osiem minut później mecz został przerwany. Nad stadionem nastąpiło oberwanie chmury, słychać było wyładowania atmosferyczne. Ponad godzinę trwała przerwa w grze.

Mecz został wznowiony. W bramce TME Grot SMS nastąpiła zmiana – Monikę Sowalską zastąpiła Oliwię Szperkowska. Łodzianki starały się odrobić straty, ale to mistrzynie strzeliły trzeciego gola. W 64 minucie Olga Zubchyk straciła piłkę na linii pola karnego, przejęła ją Patrycja Hmirova, minęła Katarzynę Konat oraz Oliwię Szperkowską i strzeliła do pustej bramki. Ostatecznie Górnik wygrał 3:0. Trzeba jednak przyznać, że łodzianki ułatwiły rywalowi zadanie. Nie ulega wątpliwości, że Górnik jest bardzo silny, ale nasze dziewczęta przegrały na własne życzenie, straciły gole po szkolnych błędach. Gdyby nie one piłkarki TME Grot SMS Łódź mogłyby jak równy z równym rywalizować z Górnikiem Łęczna. Zadecydowały błędy.

Podopieczne trenera Marka Chojnackiego nie awansowały zatem do finału. Dla naszego zespołu był to drugi z kolei i trzeci w historii półfinał krajowego pucharu. Jednak nawet gra w półfinale to też duży sukces. Za to osiągnięcie łodzianki dostaną premię w wysokości 40 tys. zł. Za awans do finału czekała premia 100 tys. zł. Triumfator Pucharu Polski dostanie 400 tys. zł. PZPN zadbał o nagrody dla pań. Piłka kobiet się rozwija.

Półfinał Pucharu Polski, Ząbki Górnik Łęczna - TME GROT SMS Łódź
Skład TME Grot SMS: Sowalska - Dragunowicz, Zubchyk, Konat, Kurzawa - Gąsieniec, Grzybowska, Achcińska, Jedlińska - Rędzia, Filipczak. Trener Marek Chojnacki

1:0 Karczewska 3
2:0 Kamczyk 15
Mecz przerwany z powodu burzy w 23 minucie. Nad stadionem nastąpiło oberwanie chmury, słychać było wyładowania atmosferyczne.
Ponad godzinę trwała przerwa w grze. O godz. 17.30 mecz został wznowiony.

Ostatecznie Górnik wygrał 3:0. Bramkę zdobyła jeszcze Patrycja Hmirova w 64 min.
Skład TME Grot SMS: Sowalska (25, Szperkowska) - Dragunowicz, Zubchyk (66 Zieniewicz), Konat, Kurzawa - Gąsieniec, Grzybowska (63, Zbyrad), Achcińska, Jedlińska - Rędzia, Filipczak. Trener Marek Chojnacki