18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Cacek już najbogatszy - 6 milionerów związanych z regionem łódzkim na liście "Wprost"

Piotr Brzózka
Sylwester Cacek - 450 milionów złotych
Sylwester Cacek - 450 milionów złotych fot. archiwum
Sylwester Cacek, właściciel Widzewa, został najbogatszym człowiekiem w Łodzi - wynika z najnowszego rankingu Wprost. Oprócz niego w pierwszej setce najbogatszych znalazło się jeszcze 5 biznesmenów związanych z naszym regionem.

Czy można żyć bez pieniędzy? - Zależy, jakich pieniędzy... - śmieje się Mariusz Szataniak, współwłaściciel spożywczego imperium Pamapol z Ruśca (pow. bełchatowski) i fabryki naczep Wielton w Wieluniu. Jak policzył "Wprost", razem z bratem Pawłem zgromadzili majątek wart 145 milionów złotych. Po roku nieobecności bracia wrócili do setki najbogatszych Polaków - są na 99 miejscu.

Mariusz Szataniak przyznaje, że trudno mu wyobrazić sobie dziś życie za średnią krajową, ale... - Zaczynaliśmy z bratem od zera, nasi rodzice byli nauczycielami, wiemy, jak smakuje życie bez pieniędzy. Ja sam nie potrzebuję na swoje utrzymanie fortuny, helikoptera sobie nie kupię - mówi Szataniak. Jeżeli chodzi o samochód, biznesmen porusza się audi A8 - luksusowym, ale już 5-letnim.

Najbogatszym człowiekiem w Łodzi, choć z miastem związany jest bardziej biznesowo niż życiowo, został Sylwester Cacek. Właściciel Widzewa od kilku lat pnie się w zestawieniu bogaczy. Wprost podaje, że ma 450 milionów złotych (47 miejsce w kraju). 2009 rok upłynął Cackowi na działalności, do której dorobiono romantyczną ideologię - biznesmen wyciągnął znad krawędzi łódzkiego Sfinksa (restauracje Sphinx, Chłopskie Jadło, Wook), włożył też pieniądze w borykający się z kłopotami Redan (ubrania Top Secret).

Rok temu stawce łódzkich bogaczy przewodzili Grzegorz Grzelak i Andrzej Walczak - główni właściciele grupy Atlas. Dziś zajmują odpowiednio 2 i 3 miejsce w regionie łódzkim i 53 oraz 54 miejsce w Polsce. "Wprost" wycenia każdego na 400 milionów złotych. Grzelak żyje z dala od kamer, Walczak publicznie błyszczy głównie na polu kulturalnym, na ul. Piotrkowskiej w Łodzi ma galerię Atlas Sztuki, walczy też o powstanie Specjalnej Strefy Sztuki.

Z regionem łódzkim jest też związany Andrzej Czernecki (nr 61 na liście). Warszawski biznesmen stworzył i rządzi ozorkowską firmą HTL-Strefa. Spółka stała się potentatem, który zdobył już przeszło pół światowego rynku bezpiecznych nakłuwaczy do pobierania krwi. Czernecki w 2009 r. sprzedał swoje udziały za 350 mln zł.

Milionerom z Łódzkiego daleko do polskiej czołówki. Stawce przewodzą Jan Kulczyk (7,1 mld zł), Zygmunt Solorz-Żak (6,6 mld zł) i Leszek Czarnecki (4,3 mld zł).

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lodzkie.naszemiasto.pl Nasze Miasto