CLJ: Wygrali w Łodzi z Legią 6:0, jak Borussia w Lidze Mistrzów. Teraz przed AKS SMS rewanż w stolicy

Dariusz Kuczmera
Wygrali w Łodzi z Legią 6:0, jak Borussia w Lidze Mistrzów. Teraz przed AKS SMS rewanż w stolicy Jarosław Kosmatka
Niewiele jest drużyn w Polsce, które mogą się pochwalić zwycięstwem 6:0 nad Legią Warszawa.

Taki sukces, odniesiony na przykład przez Borussię Dortmund w Lidze Mistrzów, ma swoją wymowę bez względu na to, w jakiej lidze został odniesiony, czy w jakiej kategorii wiekowej. A taki wynik, z którego mogą być dumni, mają na koncie piłkarze AKS SMS Łódź, grający w Centralnej Lidze Juniorów do lat 17.

Cztery z sześciu goli dla AKS SMS zdobył Patryk Moskiewicz. Po pierwszym golu w 13 minucie szybko strzelił drugiego, w drugiej połowie trafił w ciągu 9 minut. Ma chłopiec papiery na granie. Dwa pozostałe gole zdobyli dla łodzian: Adam Niedźwiedzki i Damian Narożniak.

Policzek w postaci wysokiej przegranej na pewno podziałał mobilizująco na piłkarzy ze stolicy przed rewanżowym meczem Legii z AKS SMS, do którego dojdzie w sobotę o godz. 11 w Warszawie. Legia wygrała cztery ostatnie mecze, a AKS SMS przegrał derby z ŁKS.

Nabiera rumieńców walka o zwycięstwo w grupie A, obejmującej Łódzkie, Mazowieckie, Podlaskie, Warmińsko-Mazurskie. Prowadzi Jagiellonia Białystok przed AKS SMS, Varsovią, ŁKS i Legią. Każdy klub może być stawiany za wzór szkolenia młodzieży.

Drużynę AKS SMS odwiedziliśmy z kamerą podczas treningu na sztucznym boisku Szkoły Mistrzostwa Sportowego im. Kazimierza Górskiego w Łodzi. Zajęcia prowadził młody zdolny trener drużyny AKS SMS Michał Baiński.

- Mam w zespole piłkarzy z Łodzi i okolic, ale także z województwa dolnośląskiego, śląskiego, pomorskiego i podlaskiego - mówi szkoleniowiec. - Moich podopiecznych nie trzeba mobilizować przed tak ważnym i prestiżowym meczem, jaki czeka nas w sobotę w Warszawie.