MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Darmowe bilety dla uczniów i studentów Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. Będą też nowe połączenia i tabor

Jacek Zemła
Jacek Zemła
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Łódzka Kolej Aglomeracyjna wprowadza bezpłatne bilety dla uczniów i studentów zamieszkałych w łódzkim województwie. To nie tylko nowa oferta, ale i rozszerzenie siatki połączeń.

Darmowe Bilety i Nowe Połączenia ŁKA

Od 1 lipca uczniowie i studenci z województwa łódzkiego będą mogli korzystać z darmowych biletów na pociągi i autobusy Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. Wystarczy, że pobiorą tzw. zerowy bilet i przy kontroli pokażą ważną legitymację. Nowa oferta ma obowiązywać zarówno w pociągach, jak i autobusach dowozowych ŁKA.

Na łódzkim Widzewie zaprezentowano dwa nowe busy, które będą kursować na trasach łączących dworce kolejowe z większymi miejscowościami nieposiadającymi dostępu do kolei. Docelowo ma być 14 takich busów, których zakup sfinansowano ze środków Centralnego Portu Komunikacyjnego.

Na razie stworzyliśmy 5 tras dowozowych, z których z miesiąca na miesiąc korzysta coraz więcej osób - mówi marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber.

Rozwój Sieci Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej

Według marszałka Schreibera sieć dowozowa będzie rozwijana i zagęszczana, a kolejne miejscowości będą komunikowane z pociągami za pomocą autobusów i busów. To sposób na ułatwienie mieszkańcom poruszania się, realizowanie ich potrzeb i zwalczanie wykluczenia komunikacyjnego w mniejszych miejscowościach.

ŁKA planuje w tym roku rozszerzenie siatki połączeń kolejowych o pociągi weekendowe do Częstochowy przez Zduńską Wolę Karsznice i Chorzew Siemkowice, oraz do Kielc poprzez przedłużenie istniejących pociągów do Skarżyska Kamiennej. Przybędzie też kursów weekendowych na trasach już obecnie istniejących - do Kutna czy Piotrkowa.

Otrzymujemy wiele wniosków od pasażerów o wydłużenie bądź stworzenie nowych połączeń i reagujemy na nie - mówi prezes ŁKA Janusz Malinowski.

Plany na Przyszłość

Spółka ma zamiar uruchomić także kolejne linie dowozowe autobusowe - w planach jest m.in. linia Pabianice - Lutomiersk oraz Brzeziny - Bedoń - Wola Rakowa. Malinowski wspomina również o planach wydłużenia trasy Łódź - Skarżysko-Kamienna do Kielc, o co zabiegali m.in. studenci. Taka trasa ma powstać od grudnia 2024 roku.

Ograniczeniem w realizacji planów jest jedynie liczba taboru oraz przepustowość niektórych linii. ŁKA ma obecnie 39 pociągów, kolejne już zamówione i są w trakcie produkcji. Tabor jak i siatka połączeń będą więc sukcesywnie rozwijane.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lodzkie.naszemiasto.pl Nasze Miasto