Dawid Nowak, czyli pechowiec nr 1

Bogusław Kukuć
Dawid Nowak nie ma szczęścia po powołaniach do kadry
Dawid Nowak nie ma szczęścia po powołaniach do kadry Dariusz Śmigielski
Wiele wskazuje na to, że bukmacherzy wkrótce będą przyjmowali specyficzne zakłady: czy po powołaniu do piłkarskiej reprezentacji Polski Dawida Nowaka nie wykluczy kontuzja? Czołowy zawodnik PGE GKS Bełchatów był wielokrotnie powoływany do kadry przez Franciszka Smudę i jego poprzedników, ale zaliczył tylko 7 występów w reprezentacji.

Regułą jest to, że tuż po powołaniu Nowak doznaje kontuzji. Właśnie historia powtórzyła się. Nowak znalazł się w osiemnastce na zgrupowanie kadry w Turcji i towarzyski mecz z Bośnią, ale wykluczył go uraz kolana, jakiego doznał w meczu ligowym z Cracovią.

Nie wystąpi także w ostatnim meczu ligowym bełchatowian w Bytomiu z Polonią. Czeka go specjalny zastrzyk oraz krótka rehabilitacja opuchniętego kolana. Uraz nie jest na tyle groźny, by potrzebny był zabieg, ale co najmniej dwutygodniowa przerwa w zajęciach jest niezbędna. To poważne osłabienie także zespołu klubowego, bo przecież na finiszu rozgrywek Nowak demonstrował świetną formę, strzelając 3 gole Polonii Warszawa oraz zdobywając bramkę w Krakowie z Cracovią.

Nie będzie to jedyne osłabienie zespołu PGE GKS w piątkowym spotkaniu w Bytomiu (początek godz. 20). Za kartki odsunięty będzie Zlatko Tanevski, a występ Janusza Gola, który nie grał także z Cracovią, stoi pod znakiem zapytania. Gospodarze będą starali się zrewanżować za porażkę 0:2 w Bełchatowie. Wtedy rywali prowadził Jurij Szatałow, teraz trenerem jest Jan Urban. Polonia obniżyła o połowę ceny biletów, które teraz kosztują 10 zł.