Derby Łodzi. ŁKS - Widzew 2:2. "Kosmiczny" gol Brazylijczyka - ZDJĘCIA

Dariusz Piekarczyk
Remisowe derby Łodzi
Remisowe derby Łodzi Fot. Grzegorz Gałasiński
Piłka nożna. 66. derby Łodzi zakończyły się remisem 2:2. Widzewiacy prowadzili w sobotę na stadionie przy al. Unii 2:0 do przerwy. Po zmianie stron ŁKS osiągnął bardzo dużą przewagę i wyrównał.

Ozdobą spotkania był gol rezerwowego Brazylijczyka Ricardinho z ŁKS. W 83 minucie wprowadzony na boisko dwie minuty prześniej strzelił nożycami wyrównującą bramkę. Przejął piłkę na jedenastym metrze i udowodnił, że dysponuje brazylijską techniką. Gol z serii stadiony świata.
ŁKS Łódź – Widzew Łódź 2:2 (0:2)

Gole: 0:1 – Krystian Nowak (25), 0:2 – Michael Ameyaw (28), 1:2 - Pirulo (49), 2:2 – Ricardinho (85). Sędzia: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa).

ŁKS: Arkadiusz Malarz – Maciej Wolski (64, Kamil Dankowski), Carlos Moros Gracia, Jan Sobociński, Adrian Klimczak – Pirulo, Antonio Dominguez, Maksymilian Rozwandowicz (83, Ricardinho), Michał Trąbka (64, Mikkel Rygaard), Piotr Janczukowicz – Łukasz Sekulski. Trener: Wojciech Stawowy.

Widzew: Jakub Wrąbel – Łukasz Kosakiewicz, Daniel Tanżyna, Krystian Nowak, Kacper Gach (65, Filip Becht) – Mateusz Michalski (73, Piotr Samiec-Talar), Patryk Mucha, Bartłomiej Poczobut, Michael Ameyaw (73, Dominik Kun) – Przemysław Kita (58, Paweł Tomczyk), Marcin Robak (59, Marek Hanousek). Trener: Enkeled Dobi.