El. ME U-19: Polska 1-3 Holandia, mordercza końcówka Oranje

Patrycja Kłos
W ostatnim meczu eliminacji do Mistrzostw Europy U-19 w grupie 3, Reprezentacja Polski uległa we Wronkach swoim rówieśnikom z Holandii 1:3. Obie drużyny już wcześniej zapewniły sobie awans.

Przez całe spotkanie rozgrywanym na stadionie we Wronkach, częściej przy piłce byli Holendrzy, ale pierwszą bramkę zdołali zdobyć dopiero pod koniec pierwszej połowy, za sprawą Anassa Achahbara. Gra Polaków ograniczała się do szybkich akcji oraz kontrataków, dwa z nich mogły przynieść bramkę.

Drugą połowę lepiej zaczęli Oranje, ale z czasem mecz się wyrównał. W 67 minucie, po podaniu Karola Linettego, bramkę strzelił Mikołaj Stępiński. Polacy próbowali pójść za ciosem, jednak nie udało im się to. Pod koniec meczu, selekcjoner reprezentacji Holandii na plac gry posłał Nicka de Bondta. Nieco ponad pięć minut zajęło rezerwowemu Holendrów strzelenie dwóch pięknych podobnych bramek. Pierwszą bramkę strzelił w 90, a drugą w 91 minucie.

Przez całe spotkanie, Polaków wspierała kilkudziesięcioosobowa grupa kibiców, którzy siedzieli pod krytą trybuną wronieckiego stadionu. Obie reprezentacje już wcześniej zapewniły sobie awans do finałowej fazy eliminacji, która odbędzie się na Litwie. 5 grudnia w Nyonie, odbędzie się losowanie grup finałów eliminacji. Przez porażkę Polski z Holandią, biało-czerwoni będą gorzej rozstawieni. W równolegle trwającym meczu, Malta pokonała w Swarzędzu reprezentacją San Marino 4:0.