Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Goło i wesoło, czyli striptizerzy w Filharmonii

DP
Olga Borys w scenie z przedstawienia
Olga Borys w scenie z przedstawienia fot. materiały prasowe
Spektakl komediowy"Goło i wesoło", autorstwa Stephena Sinclaira i Anthony'ego McCartena będzie można zobaczyć 6 marca o godz. 17 w sali koncertowej Filharmonii Łódzkiej.

Bohaterami są: Bugi (Tomasz Sapryk) - 36 lat, były rockmen, dzisiaj przykładny ojciec i mąż, gra na gitarze, najbliższy przyjaciel Żmudy, z którym kiedyś dużo "dymił" na koncertach; Góra (Mirosław Zbrojewicz) - 38 lat, wysoki, dobrze zbudowany, spokojny, opanowany, lubiany przez wszystkich, praktykujący katolik, mieszka z mamą; Gustaw (Radosław Pazura) - 37 lat, przystojny, elokwentny, najbardziej inteligentny z całej ekipy, oprócz nich nie ma przyjaciół, bardzo samotny, ukryty gej, dobrze się czuje w damskich ciuszkach; Kierownik (Paweł Królikowski) - 39 lat, widoczna nadwaga, cały czas gada przez komórkę, sprawia wrażenie dobrodusznego cwaniaka, który wie czego chce i za wszelką cenę próbuje to osiągnąć; Norbert (Andrzej Andrzejewski) - 32 lata, nieśmiały, szczególnie w kontaktach z kobietami, gdy się zdenerwuje zaczyna się zacinać, zawsze zgadza się ze zdaniem większości; Żmuda (Henryk Gołębiewski) - 45 lat, najstarszy z całej ekipy, agresywny, hałaśliwy, zawsze szukający zaczepki, zapalony kibic, chodzi w koszulce Widzewa; Wanda (Olga Borys) - 32 lata, atrakcyjna, zgrabna, była tancerka, chodzi w trykocie lub opiętych spodniach, wiadomo dlaczego; Bernard (Jacek Lenartowicz) - 38 lat, prosty, małomiasteczkowy biznesmen w znoszonym garniturze, pod krzykliwym krawatem, właściciel jedynego w mieście klubu o wiele mówiącej nazwie "Eden".

Teatralna wersja "Goło i wesoło", podobnie jak film "Full Monty" (Oskar 1997), opowiada historię kilku bezrobotnych, którzy będąc zupełnie bez kasy, bez perspektyw, wpadają na pomysł, aby założyć grupę striptizerów. I tutaj podobieństwa się kończą. W przedstawieniu akcja dzieje się w Polsce, w Tomaszowie Mazowieckim, a bohaterowie, to nasi potencjalni sądziedzi i znajomi.

Najpierw oglądamy jak w magazynie tomaszowscy bezrobotni próbują rozbierać się (w sensie występować) w swoim gronie, potem oglądamy przesłuchanie w klubie "Eden" (przerobione na knajpę, jedyne kino w Tomaszowie), przed Bernardem, właścicielem klubu. Wypada ono fatalnie...

od 7 lat
Wideo

Jak czytać kolory szlaków turystycznych?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lodzkie.naszemiasto.pl Nasze Miasto