Górnicy rywalizowali na Górze Kamieńsk (ZDJĘCIA)

Grzegorz Maliszewski
Kilkudziesięciu pracowników kopalni wzięło dziś udział w zawodach narciarskich na Górze Kamieńsk. Kto wśród górników okazał się najlepszy?

Zarówno narciarze jak i snowboardziści rywalizowali w III Mistrzostwach kopalni w slalomie gigancie oraz snowboardzie o puchar dyrektora oddziału KWB Bełchatów. Zawody narciarskie rozgrywane były w kategoriach do 40 lat i powyżej 40 lat mężczyzn oraz open kobiet.

W slalomie gigancie mężczyzn do 45 lat pierwsze miejsce zajął Tomasz Szczepaniak (37,14 sek.), drugie Dariusz Przybylski (39,37 sek.), a trzecie Jerzy Kończak (39,54 sek.).

W slalomie gigancie w kategorii powyżej 45 lat najlepszy był Janusz Ciechanowski (35,52 sek.), drugie miejsce zajął Leszek Ciechanowski (35,66 sek.), a trzecie Janusz Paduch (35,84 sek.).

Do rywalizacji snowboardzistów stanęło tylko dwóch zawodników. Pierwszy był Damian Kałużny (46,81 sek.), a drugi Rafał Gamrot (51,82 sek.).

Niestety nie dopisała frekwencja wśród pań. Na starcie stanęła tylko jedna uczestniczka. Wiesława Bruchajzer trasę slalomu giganta przejechała w 44,42 sekundy.