GSPR Gorzów - Piotrkowianin 34:28

Bogusław Kukuć
Najwięcej goli dla piotrkowian zdobył Maciej Pilitowski
Najwięcej goli dla piotrkowian zdobył Maciej Pilitowski Dariusz Śmigielski
Po przerwie w rozgrywkach PGNiG Superligi na mistrzostwa świata w Szwecji piłkarze ręczni rozegrali pierwszą tegoroczną kolejkę. W meczu w Gorzowie zamykający tabelę GSPR pokonał Piotrkowianina 34:28 (15:15).

Pierwsza połowa zapowiadała , że piotrkowianie starają się zrewanżować za wstydliwą porażkę z beniaminkiem w hali Relax w pierwszej rundzie.

Okazało się jednak, że nowy trener gorzowian, znany przed laty bramkarz, medalista Igrzysk Olimpijskich z Montrealu Henryk Rozmiarek potrafił stworzyć waleczny zespół z zawodników, którzy pozostali w klubie po odejściu kilku podstawowych graczy. Dublerzy w trawionej kłopotami finansowymi sekcji zaczęli grać skutecznie, zaskakując bramkarzy gości głównie rzutami z daleka. Z minuty na minutę zaczęli budować przewagę. Bardzo dobrze w bramce gospodarzy prezentował się Łukasz Wasilek. Wygrana gorzowien była absolutnie zasłużona i stworzyła nadzieję na uniknięcie degradacji przez GSPR.

Po spotkaniu trener Henryk Rozmiarek z jednej strony cieszył się ze zwycięstwa, a z drugiej obawiał się, że zespół może doznać kolejnych osłabień. - Do tej pory opuściło nas czterech graczy. Niestety. Może się okazać, że to nie koniec. Docierają do mnie słuchy, że kolejnych dwóch rozgląda się za nowymi klubami - powiedział szkoleniowiec GSPR. Liczyliśmy, że po udanym ubiegłorocznym finiszu piotrkowianie zdołają wreszcie wygrać mecz w hali rywali. Tym bardziej, że powrócił do zespołu rekonwalescent Sylwester Skalski.

Po wpadce w Gorzowie kluczowy dla piotrkowian będzie mecz w siedemnastej kolejce z Nielbą Wągrowiec w Piotrkowie. Choć brzmi to nieprawdopodobnie, to jest nadal możliwy nawet awans do play off, czyli zajęcia lokaty w pierwszej ósemce. Pozostałe spotkania najbliższej kolejki: Gorzów - Zagłębie Lu-bin, Chrobry Głogów - Wisła Płock, Azoty Puławy - Vive Kiel-ce, Kwidzyn - Warmia Olsztyn, Miedź Legnica - Stal Mielec.

GSPR Gorzów: Kiepulski, Wasilek - Klisz-czyk 11, Fogler 6, Tomczak 4, Bosy, Krzyżanowski, Starzyński i Śramkiewicz po 3, Jagła 1, Przybylski, Serpina po 0.
Piotrkowianin: Ner, Matulski - Pilitowski 7, Masłowski 6, Michał Matyjasik 5, Laskowski, Przemysław Matyjasik, Płucienniczak, Skalski oraz Wuszter po 2, Achruk, Mróz po 0.

Pozostałe rezultaty: Zagłębie Lubin - Stal Mielec 38:41, Warmia Olsztyn - Miedź Legnica 33:28, Wisła Płock - Azoty Puławy 34:21, Vive Kielce - Kwidzyn 38:23 (mistrz pokonał wicemistrza), Nielba - Chrobry Głogów 36:29.