Gwardia Wrocław - Organika Budowlani 1:3

(BART)
Za najlepszą zawodniczkę spotkania została uznana Kathleen Olsovsky (z prawej).
Za najlepszą zawodniczkę spotkania została uznana Kathleen Olsovsky (z prawej). Paweł Łacheta
Kibice występujących w ekstraklasie siatkarek Organiki Budowlani mają powody do satysfakcji. Ich ulubienice pokonały bowiem we Wrocławiu Gwardię 3:1, odnosząc drugie zwycięstwo w tym sezonie PlusLigi (poprzednio wygrały w Łodzi z Pronar AZS Białystok 3:0).

Nie da się ukryć, że po słabiutkim występie podopiecznych trenera Wiesława Popika w Lidze Mistrzyń w Czechach mieliśmy prawo obawiać się, czy zdobywczynie Pucharu Polski podniosą się z kolan. Okazało się, że łodzianki są mocne psychicznie i po ponaddwugodzinnym boju zainkasowały komplet punktów.

Pierwszy set był wyjątkowo zacięty. Gwardia prowadziła 3:1 i 8:7, jednak potem inicjatywę przejęła Organika (8:12, 16:20). Wrocławianki miały dwie piłki setowe (24:22), ale ich nie wykorzystały, a po akcjach Julii Szeluchiny i Karoliny Kosek partię wygrały łodzianki (31:33). O drugim secie Organika zapewne chciałaby jak najszybciej zapomnieć. Przy pierwszej przerwie technicznej było bowiem 8:5 dla gospodyń, a potem ich przewaga szybko rosła, bo robiły na parkiecie, co chciały. Wynik 25:10 mówi sam za siebie. Trzecia odsłona meczu znów była wyrównana. Przy pierwszej przerwie technicznej było 8:7 dla Gwardii, a przy drugiej 16:15 dla Organiki. Kiedy wrocławianki wyszły na prowadzenie 23:20, wydawało się, że emocje się skończyły. Jednak łodzianki zdobyły pięć kolejnych punktów(ostatni był dziełem Kosek) i wygrały 25:20. Czwarty set lepiej zaczęły wrocławianki (7:4), ale zrobiło się 14:16, a później nawet 17:21. Gwardia doprowadziła wprawdzie do wyniku 23:24, ale była zawodniczka łódzkiego klubu Katarzyna Jaszewska zaserwowała w siatkę i Organika mogła się cieszyć.

Na MVP spotkania wybrano Kathleen Olsovsky.

Gwardia Wrocław – Organika Budowlani Łódź 1:3 (31:33, 25:10, 23:25, 23:25)
Gwardia: Czypiruk 24 punkty, Tokarska 4, Jaszewska 16, Barańska 11,Wołosz 2,Efimienko 11, Krzos (libero) oraz Matyjaszek i Sobolska (3)
Organika: Kosek 8, Szeluchina 7,Wójcik 5, Mirek 9, Olsovsky 11,Wojcieska 11, Ciesielska (libero) oraz Bryda 5, Zaroślińska 2, Szymańska, De Paula 1, Teixeira.

Nasze siatkarki nie będą miały zbyt wiele czasu na świętowanie. Już jutro, o godz. 20.30, rozpoczną bowiem spotkanie czwartej kolejki Ligi Mistrzów. Rywalem łodzianek będzie Modranska Prostejov. Natomiast w sobotę zmierzą się ze Stalą Mielec (godz. 17). Oba te starcia zostaną rozegrane w hali przy ul. Skorupki.