Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Gwiazdy tuż przed otwarciem poddębickich Term? Co z planami? Jak posuwają się prace? Zobacz na zdjęciach! [ZDJĘCIA]

Redakcja
Gromee i C-Bool mieli być gwiazdami pierwszej edycji Festiwalu Gorących Źródeł, który miał poprzedzić (miała się odbyć na początku lipca) otwarcie Poddębickich Term. Na drodze do organizacji wydarzenia stanęły rządowe obostrzenia związane z koronawirusem i związane z nimi problemy. Choć gwiazd nie będzie, praca przy budowie obiektu idzie do przodu. (zobacz na najnowszych zdjęciach!)

Uruchomienie term sprawi, że powiat poddębicki, będzie miał szansę stać się jednym z ważniejszych ośrodków turystycznych w centralnej Polsce. Działające nieopodal Termy w Uniejowie, znane w całym kraju największe prywatne ZOO w Borysewie, bliskość zbiornika Jeziorsko i rozwijająca się baza noclegowa na pewno ściągać będą do regionu kolejnych inwestorów, a w ślad z nimi turystów.

- Prace związane z budową term idą zgodnie z harmonogramem, obecnie jesteśmy na etapie przetargu, dotyczącego wyposażenia kompleksu. - mówi Piotr Sęczkowski, burmistrz Poddębic.

Co do zaoferowania będą mieć termy?

Centrum Wodolecznictwa i Rekreacji, bo tak nazywać się będzie kompleks w Poddębicach, będzie korzystać z czerpanych z głębokości 2100 metrów wód termalnych o temperaturze 72 stopni.
Będą go tworzyć część kryta z basenem rekreacyjnym, brodzikiem dla dzieci, basenem schładzającym oraz wannami z hydromasażem, oraz zewnętrzna z basenem wypływowy połączonym z basenem wewnętrznym, basen pływacko-rekreacyjny, brodzik dziecięcy i basen ścian wodnych.
Łączna powierzchnia lustra wody wyniesie blisko 2300 metrów kw.

Sauna i komnata solna

(zobacz na zdjęciach jak powstają)

Do dyspozycji gości będą także sauny: sucha, parowa, infrared, a także haloterapia z komnatą solną. Powstanie także zespół rehabilitacji z salami zajęć ruchowych, masażem i gabinetem lekarskim. Cały obiekt ma stanowić przestrzeń przyjazną osobom niepełnosprawnym. Obok niego funkcjonować będzie budynek Integracji i Spotkań Osób Niepełnosprawnych, który obecnie jest w trakcie przebudowy. Będą w nim będą sale zajęciowe, sala wielofunkcyjna, patio, recepcja, biura, szatnie, winda oraz pokoje pobytowe. Ideą obiektu jest zapewnienie osobom niepełnosprawnym możliwości przebywania na terenie kompleksu przez cały dzień. Poza zajęciami rekreacyjnymi i rehabilitacyjnymi dostępne będą również inne atrakcje.

Wpływy z PIT niskie, jakie nigdy przedtem

Już ten rok mógł być rekordowy w regionie pod względem wpływów z turystyki. Zaplanowane w wakacje otwarcie Poddębickich Term miało ściągnąć do miasta przybyszy z całego regionu. Wydarzeniu miało towarzyszyć mocne wejście na rynek, czyli I Festiwal Gorących Źródeł, na który mieli przyjechać twórcy muzyki tanecznej znani w całym kraju. Dość powiedzieć, że wśród zaproszonych gwiazd byli święcący triumfy na rodzimych listach przebojów C-Bool i Gromee (znany też Polakom z występu podczas Eurowizji 2018 w duecie z Lukasem Meijerem).

Na drodze stanęły niestety ograniczenia związane z koronawirusem, w tym zakaz organizacji imprez masowych oraz mocne tąpnięcie we wpływach podatku PIT, do kasy miasta.

- Tylko od początku tego roku w stosunku do roku ubiegłego Poddębice odnotowały 650 tys. zł ubytku w podatku PIT - wyjaśnia Piotr Sęczkowski, burmistrz Poddębic. - Uszczerbek w finansach spowodował, że gmina, by zapełnić dziurę w kasie, musiała m.in. ograniczyć środki na funkcjonowanie organizacji pozarządowych w zakresie sportu, rekreacji, turystyki, kultury, czy przeprowadzenie imprez. Zrezygnowaliśmy więc z organizacji I Festiwalu Gorących Źródeł.

Zobacz na zdjęciach, jak wyglądają termy na trzy miesiące przed zakończeniem pracy.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lodzkie.naszemiasto.pl Nasze Miasto