Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Hackdays 2012. Video Mapping, druk 3D i instalacje interaktywne

Konrad Ciężki
Video Mapping na willi Grohmana
Video Mapping na willi Grohmana materiały prasowe
Od Video Mappingu, przez architekturę generatywną, druk 3D, instalacje interaktywne, po budowanie niezależnych mediów w krajach takich jak Ghana, Gruzja czy Jemen. O tym wszystkim będzie można usłyszeć, zobaczyć i nawet dotknąć podczas tegorocznej edycji Hackdays. Początek festiwalu w piątek, 31 sierpnia. Impreza potrwa do niedzieli.

Trzon festiwalu stanowią wystąpienia zaproszonych gości, którzy w sztuce, nauce i technologii zajmują się czymś wyjątkowym, interesującym, łącząc te dziedziny w oryginalny sposób.

Uczestnicy będą mogli uczestniczyć w darmowych warsztatach z drukowania 3D oraz Video Mappingu.

W piątek (31 sierpnia) dziedziniec Willi Grohmana przy ulicy Tylnej w Łodzi zostanie zamieniony w ogromną wizualizację za sprawą zaproszonych VJów i pierwszej w Łodzi imprezy typu Bring Your Own Beamer - przynieś swój projektor i pokaż, co potrafisz!

Tego samego dnia będzie można zagrać w legendarną grę “Snake”, znaną głównie ze starych telefonów, na ścianie budynku, z uwzględnieniem przeszkód w postaci okien, drzwi czy gzymsów jako elementów gry.

Nie zabraknie też Video Mappingu Willi Grohmana planowanego na sobotę oraz koncertów - Nonstate i Soniamiki.

* * *

Bring Your Own Beamer - BYOB to nowa, otwarta formuła jednodniowej galerii. Każdy może stać się jej częścią, przynosząc własnego laptopa, projektor i wspólnie z zaproszonymi artystami wypełnić białą przestrzeń wizualizacjami, filmami czy zdjęciami. BYOB zostało stworzone i zapoczątkowane przez Rafaëla Rozendaala w Berlinie w 2010 roku. W Polsce odbył się już w Poznaniu, Krakowie, Warszawie i Gdańsku. Czas na Łódź.

Druk 3D - technologia pozwalająca na drukowanie przestrzennych obiektów, warstwa po warstwie. Drukarki 3D pozwalają “wydrukować” dowolną rzecz np: kubek, bransoletkę czy figurkę. Istnieją również drukarki przystosowane do "drukowania” budynków.

Architektura Generatywna - metoda projektowania, w której architekt za pomocą kodu programu komputerowego generuje bryłę budynku uwzględniając siły na nią działające. Dzięki temu można uzyskać bardzo ciekawe kształty i struktury przy optymalnym zużyciu materiału.

Soniamiki to wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów. W listopadzie 2009 roku na akademii berlińskiej wytwórni Moanin ukazał się jej debiutancki solowy album "7pm". Soniamiki promowała materiał koncertami oraz na festiwalach zarówno w Polsce (Open'er 2010), jak i w Niemczech. Drugi album artystki zapowiadany jest na jesień 2012 roku. Soniamiki jest absolwentką poznańskiej Akademiii Sztuk Pięknych (film animowany).

od 7 lat
Wideo

Jak czytać kolory szlaków turystycznych?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lodzkie.naszemiasto.pl Nasze Miasto