III liga łódzko - mazowiecka: Zwycięstwa Warty,Omegi, GKS II, Widzewa II i Lechii

Dariusz Piekarczyk
Warta Sieradz, mistrz jesieni III ligi
Warta Sieradz, mistrz jesieni III ligi Fot. Dariusz Piekarczyk
Na weekend zaplanowano mecze 22. kolejki III ligi łódzko - mazowieckiej. To pierwsze spotkania rozegrane wiosną. Na bieżąco aktualizować będziemy wyniki spotkań. Więcej o III lidze łódzko - mazowieckiej w poniedziałkowym wydaniu "Dziennika łódzkiego".

Plan 22. kolejki:
Sobota:

Zawisza Rzgów - Legia II Warszawa 0:1 (0:0). Gola, w 90 minucie, zdobył Robert Bartczak.
Omega Kleszczów - WKS Wieluń 4:0 (2:0)
Ursus Warszawa - Mechanik Radomsko 2:0 (1:0). Gole: Jewhen Radionow (25, rzut karny), Przemysław Sztybrych (70).
Pogoń Grodzisk Mazowiecki - Huragan Wołomin 1:2 (0:1),
Mazur Karczew - Warta Sieradz 0:2 (0:0). Gole: Łukasz Mitek, Przemysław Różycki.
Broń Radom - Start Otwock 3:2 (0:2). Cóż za mecz. Do 70 minuty Broń przegrywała 0:2.
Żyrardowianka - Sokół Aleksandrów 1:0 (1:0).

Niedziela:
GKS II Bełchatów - Pilica Białobrzegi 6:1 (2:0),
Widzew II Łódź - MKS Kutno 2:1 (1:1),
GKP Targówek Warszawa - Lechia Tomaszów Mazowiecki 1:2 (1:2).

III liga łódzko-mazowiecka:
W tym sezonie mistrz III ligi łódzko-mazowieckiej nie wywalczy bezpośrednio awansu do II ligi. Jak mówi Adam Kaźmierczak, wiceprezes Łódzkiego Związku Piłki Nożnej mistrzowie ośmiu grup III ligi grać będą baraże o awans. Awans wywalczą cztery drużyny. To ze względu na reorganizację rozgrywek. Od sezonu 2014/2015 III liga łódzko-mazowiecka liczyć będzie 18, a nie jak dotychczas 20, drużyn. Co ze spadkiem? Ilość zdegradowanych z III ligi ekip zależy od tego, ile zespołów z okręgów mazowieckiego i łódzkiego pożegna się z II ligą wschodnią. Po 18 kolejkach na miejscu spadkowym są cztery. Gdyby spadły, to degradacja dosięgnie aż dziewięć ekip.Oczywiście im mniej drużyn pożegna się z II ligą wschodnią, tym mniej spadnie z III.

Rywalizację III ligi łódzko-mazowieckiej obszernie relacjonować będziemy na łamach "Dziennika Łódzkiego".