Jesteście mistrzami - trzymamy za Was kciuki!

Dariusz Piekarczyk
Niepokonani - tak najkrócej można podsumować dotychczasowe występy koszykarskiej reprezentacji chłopców ze Szkoły Podstawowej nr 4 Sieradz. Drużyna prowadzona przez Witolda Dobroszka rozstrzygnęła na swoją korzyść wszystkie sześć spotkań. 17 kwietnia sieradzanie staną w Ujeździe do walki o mistrzostwo województwa łódzkiego.

Drogę do Ujazdu nasi koszykarze rozpoczęli mistrzostwami powiatu sieradzkiego, gdzie pokonali SP Złoczew 41:11, SP Warta 41:9 oraz SP nr 10 Sieradz 52:24. W mistrzostwach międzypowiatowych wygrali z SP nr 4 Łask-Kolumna 39:11, SP nr 5 Wieruszów 45:14 oraz SP nr 7 Zduńska Wola 38:7.
W finale wojewódzkim drużyna Witolda Dobroszka spotka się najpierw z SP nr 9 Radomsko. W drugiej parze zawodnicy SP nr 44 Łódź grać będą z SP nr 6 Kutno. Zwycięzcy tych spotkań zmierzą się w meczu finałowym o mistrzostwo województwa łódzkiego. Pokonani będą grać o medal brązowy. Mistrz województwa łódzkiego wywalczy awans do turnieju finałowego, który ma być rozegrany w Gdańsku (14-17 czerwca). Rywalizować tam będą po 32 najlepsze drużyny dziewcząt i chłopców.