Juniorzy Cracovii też zawiedli. Porażka w Białymstoku

Jacek Żukowski
Jagiellonia - Cracovia 5;2
Jagiellonia - Cracovia 5;2 cracovia.pl
Tydzień temu juniorzy Cracovii grający w Centralnej Lidze Juniorów odnieśli pierwsze zwycięstwo wiosną, pokonując Koronę Kielce. Teraz nie udała im się wyprawa do Białegostoku, z której wracają na tarczy. spadli na 9. miejsce w tabeli.

Krakowianie do przerwy stracili gola po tym, jak miejscowi przeprowadzili akcję prawa stroną i dograli na 16 m, gdzie stał Cholewa i pokonał Szyptura. „Pasy” dobrze weszły w drugą połowę, ale zostały skutecznie dwukrotnie skontrowane. Potem jednak wróciły do meczu, gdy w ciągu dwóch minut Czerwiński dwukrotnie pokonał bramkarza gospodarzy.

Najpierw strzelił przy słupku, a następnie po dryblingu uderzył ze środka pola karnego. Cracovia nie doprowadziła jednak do remisu, w końcówce straciła natomiast dwa gole. Najpierw z karnego, podyktowanego za faul Sowieckiego, a na dobicie po kontrze.

Jagiellonia Białystok – Cracovia 5:2 (1:0)
Bramki: 1:0 Cholewa 30, 2:0 Konanau 50, 3:0 Drygiel 59, 3:1 Czerwiński 69, 3:2 Czerwiński 71, 4:2 Krasiewicz 86 k., 5:2 Chilmon 89.
Cracovia: Szyptur – Pestka, Dziewicki (65 Zubik), Zgłobik, Czerwiński (75 Zaremba), Pleskot (65 Gorszkow), Sowiecki, Piekarz (65 Bałaszek) – Wierzbicki, Tabisz – Doba.

Krakowianie do przerwy stracili gola po tym, jak miejscowi przeprowadzili akcję prawa stroną i dograli na 16 m, gdzie stał cholewa i pokonał Szyptura. „Pasy” dobrze weszły w drugą połowę, ale zostały skutecznie dwukrotnie skontrowane. Potem jednak wróciły do meczu, gdy w ciągu dwóch minut Czerwiński dwukrotnie pokonał bramkarza gospodarzy. Najpierw strzelił przy słupku, a następnie po dryblingu uderzył ze środka pola karnego. Cracovia nie doprowadziła jednak do remisu, w końcówce straciła natomiast dwa gole. Najpierw z karnego, podyktowanego za faul Sowieckiego, a na dobicie po kontrze.