Młodzi pływacy z woj. łódzkiego bili rekordy Polski

Dariusz Kuczmera
Grupa pływaków MKS Trójka z trenerem Maciejem Młynarczykiem
Grupa pływaków MKS Trójka z trenerem Maciejem Młynarczykiem archiwum
Ostatnie pływackie zawody w bieżącym roku odbyły się w Oświęcimiu. Nazwa "Bijemy rekordy" okazała się bardzo trafna. Padło aż pięć rekordów Polski!

Wśród rekordzistów znalazła się Maria Wojciechowska z Delfina Piotrków, która wynikiem 1:11,59 poprawiła najlepszy dotychczasowy rezultat w kategorii 11-latków.

W trakcie zawodów cztery najlepsze zawodniczki, a także czterech najlepszych zawodników w poszczególnych kategoriach wiekowych otrzymało nagrody rzeczowe. Nie zabrakło w nich przedstawicieli okręgu łódzkiego. Kolejny dla nas powód do dumy.

W kategorii 11-12 lat pierwsze miejsce wśród dziewcząt zajęła Paulina Piechota (UKS 190 Łódź), drugie Oliwia Król (MKS Trójka Łódź), a czwarte Maria Wojciechowska.

Czwartą lokatę wśród chłopców wywalczył Błażej Smul (MKS Trójka). W gronie 13-14 latków na drugiej pozycji znalazł się Adam Staniszewski (MKS Trójka).

W poszczególnych konkurencjach z łódzkich reprezentantów miejsca na podium wywalczyli: Paulina Piechota (UKS 190 Łódź), Oliwia Król, Adam Staniszewski, Jan Kałusowski, Oliwia Ługowska, Błażej Smul, Sandra Redner, Szymon Sęczek (wszyscy MKS Trójka Łódź), Maria Wojciechowska (Delfin Piotrków Trybunalski), Kacper Błaszczyk (Olimpijczyk Aleksandrów Łódzki).