Na odnowionym za unijne pieniądze rynku zagości wkrótce Festiwal Róż.

Artykuł sponsorowany
Udostępnij:
Główny plac Łasku przeszedł rewitalizację, która zmieniła jego wygląd nie do poznania. Plac 11 Listopada zmienił oblicze, bo ma być miejscem funkcjonalnym i przyjaznym mieszkańcom. Wszystko wskazuje na to, że już w lipcu na jego płycie zorganizowany zostanie II Festiwal Róż.

- W ubiegłym roku z uwagi na prace budowlane było to nie- możliwe. Teraz mamy pięknie wykonany plac, jednak chcieliśmy zapytać o zadanie mieszkańców, więc przeprowadziliśmy ankietę. Zdecydowana większość, prawie 65 procent, była za zorganizowaniem festiwalu na zrewitalizowanym placu 11 Listopada - wyjaśnia Janina Kosma, zastępca burmistrza Łasku.

Projekt pod nazwą "Rewitalizacja pl. 11 Listopada w Łasku" kosztował ponad 9 milionów złotych. Przedsięwzięcie było współfinansowane przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2007 - 2013.

W roku 2011 gmina Łask złożyła wniosek, do którego załączono projekt techniczny. Doceniono go i łaski samorząd otrzymał dofinansowanie z funduszy unijnych do 85 procent kosztów kwalifikowanych inwestycji.

Zdaniem mieszkańców Łasku, efekt inwestycyjny jest znakomity - cieszy nawet to, co jest niewidoczne. Powstała nowa infrastruktura pl. 11 Listopada, która podniosła komfort życia. Centralny punkt miasta nabrał nowego blasku dzięki nowoczesnemu oświetleniu ulicznemu, nawierzchni z granitu i bazaltu ozdobionej LED-owymi światłami oraz tryskającej pierwszej od wielu lat w Łasku fontannie.

To wszystko dało efekt nowoczesnej i niepowtarzalnej aranżacji przestrzeni publicznej. Centrum starej części Łasku otrzymało drugą szansę i, jak mówią mieszkańcy i przedstawiciele magistratu, tylko od właścicieli otaczających rynek nieruchomości zależy, czy będą potrafili ten potencjał wykorzystać.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Więcej informacji na stronie głównej Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie