Na stulecie: Radomiak - Widzew 1:1

Bogusław Kukuć
W przerwie w rozgrywkach ekstraklasy Widzew skorzystał z prośby Radomiaka i w sobotę w Radomiu uczestniczył w obchodach stulecia klubu. Wydarzeniem sportowym uroczystości był towarzyski mecz obu stulatków, zakończony remisem 1:1.

Spotkanie opóźniło się o prawie pół godziny, bo przedłużyły się uroczystości związane z wręczeniem odznaczeń i poświęceniem sztandaru. Trener Andrzej Kretek nie mógł skorzystać z piłkarzy kontuzjowanych oraz reprezentantów czterech reprezentantów Litwy i młodzieżówek Portugalii i Polski. Zagrało natomiast dwóch piłkarzy z zespołu Młodej Ekstraklasy. Pełny mecz zaliczył bramkarz Konrad Przybylski, a na drugą połowę wszedł Piotr Wlazło, pozyskany do łódzkiego klubu właśnie z Radomiaka.

W pierwszej połowie Widzew miał kilka sytuacji bramkowych, z których wykorzystał tylko jedną. W 26. minucie Łukasz Grzeszczyk zagrał do Piotra Grzelczaka, który oddał piękny strzał z około 20 metrów, po którym bramkarz gospodarzy musiał skapitulować. Chwilę wcześniej wynik mógł być jednak zupełnie odwrotny, bo to gospo- darze mieli najlepszą z możliwych okazję do zdobycia bramki. Przybylski zdołał jednak obronić karnego, podyktowanego po jego faulu.

Po przerwie przewaga Wi-dzewa stała się jeszcze wyraźniejsza. Łodzianie mieli wiele okazji bramkowych. Najbliżej szczęścia był Arian Budka, który w 61. minucie trafił w słupek. Szanse na podwyższenie prowadzenia mieli też m.in. Wlazło, Grzeszczyk, Robak i ponownie Budka. Skuteczniejsi byli wiceliderzy trzeciej ligi, doprowadzając do wyrównania. W 79.minucie piłkę w środku boiska stracił Wlazło, radomscy piłkarze zainicjowali kontrę, którą sfinalizował golem Patryk Zięba.

Widzew: Przybylski - Broź (46, Ben Radhia), Madera, Szymanek (46, Ukah), Dudu (46, Lisowski) - Grischok (46, Budka), Grzeszczyk, Durić, Grzelak - Grzelczak (46, Wlazło), Robak.

W poniedziałek widzewiacy wznawiają przygotowania do piątkowego meczu z Legią w Łodzi (początek o godz. 20), inaugurującego dziewiątą kolejkę ekstraklasy. W zajęciach wezmą już udział reprezentanci Litwy Darvydas Sernas i Mindaugas Panka, którzy w piątek w nocy grali eliminacyjny mecz ME 2012 w Salamce z Hiszpanią. Litwini wprawdzie przegrali z mistrzami świata 1: 3, ale Sernas w 54 min pokonał mistrza świata Ikera Casillasa i był to gol wyrównujący. Prócz duetu widzewiaków wystąpili też Andrius Skerla i Tadas Kijanskas z drużyny lidera ekstraklasy Jagiellonii.

W meczu Młodej Ekstraklasy w Łodzi Widzew zremisował z Lechem 2:2. Łodzianie wzmocnieni Jarosławem Bieniukiem i Piotrem Kuklisem prowadzili 2:0 po golach Damiana Radowicza w 2 min i Sebastiana Ceglarza w 65 min (były też 3 strzały w poprzeczkę i jeden w słupek). W 69 min. goście zdobyli gola po dyskusyjnym karnym, wykonanym przez Grzegorza Kasprzika i wyrównali w doliczonym czasie (Igor Jaruga).