Odra Brzeg - ŁKS Siemens AGD 69:61

(BAP)
Koszykarki ŁKS drugi raz w tym sezonie okazały się słabsze od Odry.
Koszykarki ŁKS drugi raz w tym sezonie okazały się słabsze od Odry. Paweł Łacheta
Koszykarki ŁKS Siemens AGD przegrały mecz, który może kosztować je utrzymanie się w ekstraklasie. Łodzianki po raz drugi w tym sezonie uległy Odrze Brzeg, jednej z najsłabszych drużyn w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Po pierwszej części sezonu, w której drużyna z al. Unii odniosła tylko dwa zwycięstwa, nie ma już dla niej nieliczących się spotkań. W Brzegu łodzianki grały o życie. Po pierwsze dlatego, że Odra (do soboty także z dwoma wygranymi) to bezpośredni rywal w walce o utrzymanie się, a po drugie w Łodzi podopieczne Piotra Neydera uległy Odrze 52:64. Zwycięzca mógł więc zostawić w tyle sobotniego przeciwnika i wydostać się z miejsc zagrożonych spadkiem. Przegrany spadał na dno z coraz mniejszymi szansami na pozostanie w ekstraklasie.

Nadzieje, że to ŁKS będzie w lepszej sytuacji, dawały wzmocnienia. Żadna z czterech nowych zawodniczek nie wyszła jednak w pierwszej piątce. W starym składzie ŁKS radził sobie całkiem nieźle. W pierwszej i drugiej kwarcie to miejscowe musiały gonić wynik. W 9 minucie ełkaesianki prowadziły nawet 14:8, ale ostatecznie ta część gry zakończyła się tylko ich dwupunktowym prowadzeniem (16:14).

W drugiej ćwiartce, głównie dzięki skuteczności Leony Jankowskiej i Magdaleny Losi, łodziankom znów udało się odskoczyć na pięć (25:20 i 27:22), a nawet osiem (24:32 i 26:34 po rzutach Ugo Ohy) punktów. Szkoda, że nie potrafiły utrzymać tak wysokiej przewagi do końca pierwszej połowy i do przerwy prowadziły tylko 38:35. To pokazuje, jak zacięty bój toczyły obie drużyny.

Niestety, po wznowieniu gry gospodynie szybko doprowadziły do remisu (40:40), a za chwilę wyszły na prowadzenie (43:40 po "trójce" Marty Żyłczyńskiej). Podopiecznym Neydera dzięki tercetowi Jankowska – Losi – Oha udało się jeszcze raz przejąć inicjatywę i ostatnią kwartę rozpoczynały wygrywając dwoma punktami (54:52). Ale to było ostatnie prowadzenie ŁKS...

W ciągu trzech minut łodzianki pozwoliły zdobyć rywalkom siedem punktów (54:59), odpowiadając tylko dwoma Jankowskiej (56:59). Później było jeszcze gorzej i po stracie 8 oczek z rzędu (58:69) prysły ostatnie nadzieje na zwycięstwo.

Łodzianki zawiodły w decydującym momencie, czwartą kwartę przegrywając 7:17. Podstawowym zawodniczkom zabrakło sił, a nowe nie okazały się wzmocnieniem.

Odra Brzeg – ŁKS Siemens AGD ŁÓDŹ 69:61 (14:16, 21:22, 17:16, 17:7)
Odra: Jones 19, Stewart 16, Żyłczyńska 11, Daniel 11, Alexander 10, Buszta 2, Gawrońska 0.
ŁKS: Jankowska 16, Losi 14, Oha 12, Schmidt 8, Żurawliowa 7, Kaja 2, Nowikawa 2,Woronowa 0.