Oni też za kilka lat pokonają piłkarskich mistrzów świata

Artykuł sponsorowany
Na wysokim poziomie stały spotkania turnieju finałowego Orlikowej Ligi Mistrzów w piłce nożnej, które rozegrano w Łasku i Kolumnie.

Otwarcie stało na poziomie godnym otwarcia prawdziwego mundialu. Najpierw wystąpiły w pięknym tańcu uczennice klasy piątej Szkoły Podstawowej nr 5 w Łasku, a później uczennice klasy pierwszej tej samej placówki tańczyły do hymnu mundialu "Waka, waka", wykonywanego przez Shakirę. Oba występy przygotowała Joanna Młynarczyk, a to nazwisko świetnie kojarzy się z największymi sukcesami polskiej piłki nożnej.

Później już do głosu doszły drużyny walczące o złote medale. Ależ były emocje. Gdybym był menedżerem na pewno roztoczyłbym opieką bramkarza drużyny z Wolborza. W meczu z drużyną z Głowna (też jest tam kilka perełek), bramkarz wykonał interwencję, której nie powstydziłby się sam nasz number one Wojciech Szczęsny.
Rywalizację dziewcząt skrupulatnie obserwował znany łódzki trener Marek Woziński. Szkoła Mistrzostwa Sportowego im. Kazimierza Górskiego w Łodzi stawia na futbol dziewcząt i pomaga kształcić się zdolnym piłkarkom. Nie zdziwimy się, że szybciej UKS SMS Łódź awansuje do Ligi Mistrzów kobiet, niż uczynią to mające milionowe budżety kluby mężczyzn.

Rozgrywki były perfekcyjnie przygotowane przez działaczy Łódzkiego Szkolnego Związku Sportowego z koordynatorem Orlikowej Ligi Mistrzów Mariuszem Kuświkiem na czele.

Jak ważne to rozgrywki niech świadczy fakt, że piłkarski turniej obserwował marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień, burmistrz Łasku Gabriel Szkudlarek, prezes pływaków Wodnika Łask Marek Krawczyk, dyrektor kancelarii marszałka Marcin Młynarczyk oraz Bogdan Krawczyk z departamentu Urzędu Marszałkowskiego oraz wójt Buczka Bronisław Węglewski.

Bogdan Krawczyk opiekuje się uczestnikami Orlikowej Ligi Mistrzów we wszystkich dyscyplinach i wie o tych rozgrywkach i sporcie w województwie łódzkim dosłownie wszystko.

Nas cieszy, że Orlikowa Liga Mistrzów sprawia radość uczestnikom, którzy teraz łykają sportowego bakcyla i za kilka lat też pokonają mistrzów świata.

Wyniki Orlikowej Ligi Mistrzów w piłce nożnej:

Dziewczęta 11-13 lat:
1. Orlik Gimnazjum nr 44 Łódź
2. Orlik SP Aleksandrów Łódzki
3. Orlik Gimnazjum Drzewica
3. Orlik SP Świnice Warckie

Dziewczęta 14-16 lat:
1. Gimnazjum Buczek
2. Gimnazjum 44 Łódź
3. Gimnazjum Drzewica
3. Gimnazjum 3 Zgierz

Chłopcy 11-13 lat:
1. Szkoła Podstawowa Wieruszów
2. Orlik Wolbórz
3. Szkoła Podstawowa nr 2 Głowno
3. Gimnazjum nr 1 Opoczno

Chłopcy 14-16 lat:
1. Gimnazjum Aleksandrów
2. Gimnazjum Żychlin
3. Gimnazjum Buczek
3. Gimnazjum 36 Łódź

Dodaj ogłoszenie