PGE GKS Bełchatów przegrał ostatni mecz sezonu

Maciej Wiśniewski
Dariusz Śmigielski
PGE GKS Bełchatów przegrał ostatni mecz sezonu z Błękitnymi Stargard 0:2. Już wcześniej "Brunatni" zapewnili sobie utrzymanie w 2. lidze.

PGE GKS Bełchatów przegrał z Błękitnymi Stargard 0:2 w ostatnim meczu w tym sezonie 2. ligi. Mecz nie dostarczył wielu emocji, choć grali ze sobą sąsiedzi z ligowej tabeli. Rywalizacja toczyła się jednak o miejsca w środkowej strefie na koniec rozgrywek. PGE GKS gdyby wygrał mógł awansować na ósme miejsce w 2. lidze. Tak się jednak nie stało i zakończył mecz na 9. lokacie.

Zobacz więcej: Nieudany koniec sezonu GKS Bełchatów

Trener Mariusz Pawlak zapewniał, że jego zespół interesuje jak najwyższe miejsce na koniec sezonu. Ale po zapewnieniu sobie utrzymania zespół "Brunatnych" nie był w stanie wykrzesać z siebie maksimum w meczu bez stawki. Błękitni byli w sobotnie popołudnie zespołem lepszym, dojrzalszym, mądrzej konstruującym akcje.

Do przerwy był bezbramkowy remis, ale zaraz po zmianie stron goście objęli prowadzenie. W polu karnym ręką piłkę odbił Piotr Witasik, za co obejrzał żółtą kartkę, a jedenastkę na gola zamienił Maciej Liśkiewicz. Dwadzieścia minut później Witasik faulem przerwał groźną kontrę gości, za co obejrzał drugą żółtą kartkę i PGE GKS kończył mecz w dziesiątkę.

Wcześniej jednak bełchatowianie mogli wyrównać. Rzutu karnego nie wykorzystał jednak kapitan Patryk Rachwał. Mimo to, został on najlepszym strzelcem drużyny PGE GKS w sezonie. Strzelił osiem goli, w tym siedem z rzutów karnych.

PGE GKS Bełchatów utrzymał się w 2. lidze

W końcówce goście podwyższyli na 2:0. Gola z kontry strzelił Michał Magnuski.

PGE GKS Bełchatów, jedyny klub z województwa łódzkiego na trzecim poziomie rozgrywek kończy sezon na 9. miejscu. Do 1. ligi awansowały Raków Częstochowa, Odra Opole i Puszcza Niepołomice. W barażach zagra Radomiak Radom. Do 3. ligi spadają: Polonia Warszawa, Kotwica Kołobrzeg, Olimpia Zambrów i Polonia Bytom.

PGE GKS Bełchatów - Błękitni Stargard 0:2 (0:0)